Hukos

i

Autor: Instagram

Koronawirus w Polsce – już jest? „Ktoś po cichu robi gruby hajs na ludzkiej tragedii”

2020-02-26 12:55

Koronawirus jest już w Polsce? Szokujące doniesienia dotarły do nas z Krakowa, jednak na razie nie potwierdzono tam żadnego przypadku zachorowania na koronawirusa z Chin. Niektórzy twierdza, że epidemia COVID-19 może być z góry zaplanowaną akcją. Wśród nich jest białostocki raper Hukos. Szczegóły na ESKA.PL Białystok.

Koronawirus w Polsce! Pierwszy przypadek potwierdzony w testach w Łodzi

Szokujące doniesienia ze szpitala w Łodzi. Testy potwierdziły obecność koronowirusa u 25-letniej mieszkanki miasta. Wróciła do Łodzi z podróży w Tajlandii. Szczegóły tutaj: Koronawirus w Polsce. Aktualne informacje

Koronawirus z Chin w Polsce? Pierwsze poważne podejrzenia w Krakowie

Koronawirus z Chin szaleje w Europie. Śmiertelny COVID-19 z Wuhan dziesiątkuje ludzi już nie tylko w Chinach. Potwierdzone przypadki zachorowań na koronawirusa z Chin mamy już w Niemczech, Francji, Włoszech czy Hiszpanii. Niestety nie brakuje tam ofiar śmiertelnych. W krajach, gdzie wybuchła epidemia koronawirusa z Chin przebywali lub wciąż przebywają Polacy. Niektórym z nich udało się już wrócić do kraju. Większość przebadała się w szpitalach i laboratoriach pod kątem zachorowania na COVID-19. Do środy, 26 lutego, nie odnotowano żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Sytuacja stała się jednak szczególnie napięta przed godz. 12 – lekarze z jednego ze szpitali w Krakowie mieli nieoficjalnie poinformować o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem. Nasi reporterzy wciąż czekają na potwierdzenie tej informacji.

Zobacz też: Boisz się koronawirusa w Polsce? Niepotrzebnie. Na Podlasiu znaleźli antidotum

Na ten czas i szpital, i rząd, i krakowski sanepid zaprzeczają, że chory, który trafił do placówki, jest zarażony koronawirusem z Chin.

Sonda
Największe koncerty w Polsce w 2020 roku. Na który z nich się wybierasz?

Koronawirus w Polsce. Hukos: „Ktoś po cichu robi gruby hajs na ludzkiej tragedii”

Epidemia koronawirusa w Chinach oraz zachorowania w Europie są faktem. Jednak czy wybuchła ona nagle, czy może była wcześniej zaplanowaną akcją, dzięki której wzbogacą się m.in. koncerny farmaceutyczne? Nie brakuje zwolenników drugiej z teorii. Wśród nich jest m.in. białostocki raper Hukos. W mediach społecznościowych opublikował wpis, w którym podzielił się swoją opinią na ten temat:

- Korona wirus.... Ludzie panikują, ludzie umierają, a ja mam tylko ciche podejrzenie, że jak zwykle na tragedii ludzkiej ktoś po cichu robi gruby hajs – pisze Hukos. - Koronawirus był znany w literaturze już lata temu, teraz tylko pytanie na zlecenie jakich służb i jakich rządów został rozpylony. Testują nas jak zwierzęta i to nie jest urojona wizja spiskowych teorii, tylko ten nowy, piękny porządek świata.... Dla ludzi mniej obytych z tematem przypominam, że istniało coś takiego jak Klub Rzymski, to była taka instytucja działająca przy strukturach wczesnej formy Unii Europejskiej, czyli EWG i nawet jeszcze mnie na studiach tego uczyli, że postulatem Klubu Rzymskiego było stopniowe ograniczanie ilości populacji na świecie i teoria zerowego wzrostu, czyli hamowanie gospodarki.... To nie Iluminati, to zwykle życie jest... A dziś korona wirus, czyli testy na żywych organizmach, jak szybko jesteśmy w stanie zainfekować świat…

Koronawirus z Chin w Polsce? Sprawdź, gdzie jest. Interaktywna mapa online

Większość fanów rapera zdaje się podzielać jego opinię. „Taka prawda”,”Niestety, piękny świat rządzony przez chorych ludzi”,”W 100% się zgadzam! Jesteśmy tylko numerami na tym świecie”,”To wszystko jest drugimi nićmi szyte, jesteśmy jak te myszy laboratoryjne, a ktoś przytula hajsik za to” brzmią niektóre opinie komentujących.

Czy koronawirus dotarł do Polski? Turyści opowiadają jak wyglądają procedury

Koronawirus z Chin. Jak się przed nim chronić - objawy, zakażenie, profilaktyka

Ministerstwo Zdrowia informuje o tym, co każdy z nas powinien wiedzieć o koronawirusie z Chin. Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to:

  • bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną

lub

  • zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Jak często występują objawy?

Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Kto jest najbardziej narażony?

Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

Gdzie do tej pory stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem?

Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.

Na podstawie: https://www.gov.pl/web/zdrowie