Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły i przedszkola

i

Autor: pixabay / Praca własna Koronawirus w Polsce. Czy na Podlasiu powinni zamknąć szkoły i przedszkola?

Koronawirus. W Polsce zamykają przedszkola i szkoły. Na Podlasiu też powinni?

2020-03-10 15:57

Koronawirus w Polsce. Na Podlasiu nie ma potwierdzonych przypadków koronawirusa, jednak zbliżył się on już do granicy naszego województwa. W niektórych regionach Polski szkoły i przedszkola są zamykane z obawy przed epidemią. Czy powinny zostać zamknięte również w województwie podlaskim? Zagłosuj w naszej sondzie na ESKA.PL Białystok.

Koronawirus w Polsce. Wojewodowie zamykają szkoły i przedszkola. Jak będzie na Podlasiu?

Od niedzieli, 8 marca, w Polsce mamy już 16 potwierdzonych przypadków (stan na 9 marca, godz. 17) zarażenia koronawirusem z Chin. Dokładną liczbę oraz miejsca, w których przebywają osoby chore, znajdziesz poniżej. Zgodnie ze stanem z 9 marca, zarażeni pochodzą z województw: lubuskiego (Zielona Góra), zachodniopomorskiego (Szczecin), mazowieckiego (Warszawa), śląskiego (Rybnik), warmińśko-mazurskiego (Ostróda) i małopolskiego (Kraków). Rząd nie wyklucza, że kolejne przypadki zarazenia COVID-19 są tylko kwestią czasu. We wszystkich województwach wprowadzono stan podwyższonej gotowości na walkę z koronawirusem. Tam, gdzie COVID-19 już dotarł, zamykane są niektóre szkoły i przedszkola. Rzecznik rządu i gość TVN24, Mueller Piotr Muller powiedział, że "od decyzji o zamknięciu szkół może nas dzielić tylko kilka dni" oraz że "w przypadku szkół decyzje będą analogiczne".

Boisz się koronawirusa w Polsce? Niepotrzebnie. Na Podlasiu znaleźli antidotum

- Jeżeli w danej szkole będzie ryzyko, to szkoła będzie zawieszała działalność. W przypadku uczelni podobnie. Na tę chwilę jeszcze nie ma potrzeby i miejmy nadzieję, że nie będzie, żeby odgórnie zamykać wszystkie uczelnie i szkoły - poinformował w wywiadzie na antenie telewizji.

Szukasz POZYTYWNYCH INFORMACJI z Białegostoku i okolic? Dołącz do naszej nowej grupy: Pozytywny Białystok. Tylko pozytywne informacje, ogłoszenia, wydarzenia

Czy według Was przedszkola, szkoły i uniwersytety na Podlasiu również powinny zostać zamknięte? Oddajcie głos w naszej sondzie:

Sonda
Czy sądzisz, że szkoły i przedszkola powinny zostać zamknięte?
Koronawirus instrukcja postępowania

Koronawirus. Nowe przypadki w Polsce. Na Podlasiu? Brak

Do tej pory w naszym województwie istniały 3 przypadki podejrzenia zachorowania na koronawirusa z Chin. Wśród potencjalnie chorych było małżeństwo ze Szczuczyna, które podróżowało autokarem z Niemiec wraz z zarażonym 65-latkiem z Zielonej Góry. Wyniki badań wykluczyły obecność COVID-19 w ich organizmie. Podobnie było w przypadku mieszkanki powiatu łomżyńskiego, która przebywała pod obserwacją szpitala zakaźnego w Łomży.

- Trzy osoby, które podróżowały autokarem z mężczyzną leczonym na koronawirusa na zachodzie Polski, uzyskały ujemny wynik badań na COVID-19. Wszystkim zalecono kwarantannę domową - brzmiał opublikowany w piątek, 6 marca komunikat wojewody podlaskiego. - W szpitalu w Białymstoku również przebadano pod kątem COVID-19 trzy osoby, które trafiły z podejrzeniem zapalenia górnych dróg oddechowych. Wyniki wszystkich testów są ujemne. Zalecono nadzór epidemiologiczny.

Według niektórych osób koronawirus na Podlasiu już jest, jednak władze nie informują o tym, by nie wzbudzać paniki. Osoby chore mogą się również obawiać zgłoszenia do szpitala lub stacji sanitarno-epidemiologicznej. Faktem jest, że nie ma na razie żadnych oficjalnych danych, które potwierdzałyby, że koronawirus z Chin dotarł na Podlasie.

Czy masz koronawirusa? Sprawdź swoje objawy!

Pytanie 1 z 9
Czy przebywałeś w ciągu ostatnich dwóch tygodni za granicą?

Koronawirus w Polsce. Najważniejsze informacje - sytuacja, objawy, zachorowania, gdzie się zgłosić

Koronawirus z Chin jest już w Polsce. Pierwszy potwierdzony przypadek ogłoszono u 65-latka z Zielonej Góry, który wrócił do naszego kraju z Niemiec. W województwie podlaskim uruchomiono stan podwyższonej gotowości, a także zakazano odwiedzin w szpitalach. Chcesz znać bieżącą sytuację związaną z koronawirusem w Polsce? Wiedzieć, gdzie się zgłosić, jeśli zaobserwujesz u siebie niepokojące objawy? Dowiedz się więcej z naszych artykułów: