Koronawirus: Imprezy masowe odwołane w Białymstoku i województwie podlaskim

i

Autor: pixabay Na ESKA.PL Białystok przygotowaliśmy dla Was listę koncertów, imprez plenerowych, dyskotek czy wydarzeń masowych, które odwołują organizatorzy. Będziemy ją na bieżąco aktualizowali.

Koronawirus: Odwołują kolejne imprezy masowe i wydarzenia w podlaskim [LISTA IMPREZ]

2020-03-13 2:49

Koronawirus w Polsce. We wtorek przed południem w kraju mieliśmy już 18 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. Rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprezy masowych. W niektórych województwach zamykane są szkoły, przedszkola i placówki użytku publicznego. W szpitalach wprowadzono zakaz odwiedzania chorych. Jakie imprezy masowe odwołane będą w województwie podlaskim? Na ESKA.PL Białystok przygotowaliśmy dla Was listę koncertów, imprez plenerowych, dyskotek czy wydarzeń masowych, które odwołują organizatorzy. Będziemy ją na bieżąco aktualizowali.

Koronawirus w Polsce: Na Podlasiu odwołują imprezy masowe - koncerty, wydarzenia, eventy

W związku z kolejnymi potwierdzonymi przypadkami zarażenia koronawirusem COVID-19 w Polsce rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Zakaz organizacyjny dotyczy imprez odbywających się na hali, których liczebność przekracza 500 osób, a także imprez na świeżym powietrzu, w których uczestniczy powyżej 1000 osób. Należy zaznaczyć, że imprezy takie mogą być organizowane warunkiem, że organizator stwierdzi, że wydarzenie może się odbyć bez udziału publiczności. Taka sytuacja obowiązywać będzie w przypadku meczów piłkarskich Ekstraklasy. Spotkania ligowe rozgrywane będą bez kibiców – również w Białymstoku. W całej Polsce odwoływane są koncerty, dyskoteki, wydarzenia i festyny plenerowe, spotkania i konferencje, wydarzenia kulturalne itp.

Boisz się koronawirusa w Polsce? Niepotrzebnie. Na Podlasiu znaleźli antidotum

Jakie imprezy odwołane będą w Białymstoku i w województwie podlaskim?

Koronawirus instrukcja postępowania

Czy masz koronawirusa? Sprawdź swoje objawy!

Pytanie 1 z 9
Czy przebywałeś w ciągu ostatnich dwóch tygodni za granicą?

Koronawirus w Polsce: Imprezy masowe odwołane w Białymstoku i województwie podlaskim - 10 marca 2020

Na ESKA.PL Białystok przygotowaliśmy listę imprez masowych odwołanych w związku z decyzją rządu. Wśród nich są koncerty, wydarzenia i festyny plenerowe, imprezy masowe w pomieszczeniach i na świeżym powietrzu, spotkania i konferencje, targi, rekolekcje, wydarzenia kulturalne (spektakle, przedstawienia, spotkania z autorami, warsztaty), eventy biznesowe, dyskoteki, dni otwarte w szkołach i na uczelniach, biegi, zajęcia specjalne i edukacyjne oraz wszelkie podobne imprezy masowe, których organizacja mieści się we wspomnianych wcześniej wytycznych lub które organizatorzy sami odwołują w związku z zagrożeniem koronawirusem w Polsce. Listę imprez i wydarzeń odwołanych z powodu epidemii COVID-19 w naszym kraju będziemy aktualizować.

AKTUALIZACJA: Zgodnie z decyzją rządu, odwołane zostały wszystkie imprezy kulturalne i sportowe organizowane przez miasto. Klub w Białymstoku zrezygnowały z organizowania dyskotek. Zamknięte są Książnica Podlaska czy Biblioteka Uniwersytecka, natomiast władze Białegostoku sugerują, by sprawy urzędowe załatwiać online: Koronawirus: Jak pracują urzędy w Białymstoku? Gdzie i jak załatwić sprawę? 

Zobacz też: https://www.eska.pl/bialystok/koronawirus-w-polsce-bialostocka-komunikacja-miejska-walczy-z-epidemia-zmiany-w-komunikacji-miejskiej-aa-Cisd-CpVV-SP7S.html

 • Zamknięte będą: Białostocki Ośrodek Kultury, Białostocki Teatr Lalek, Centrum Aktywności Społecznej. Wszystkie instytucje kultury podległe prezydentowi mają być zamknięte.
 • Uniwersytet Medyczny - zarządzenie rektora UMB prof. Adama Krętowskiego o wstrzymaniu wykładów, prowadzenie ćwiczeń klinicznych w formie seminariów.
 • Zamknięta Książnica, PIK zawiesza wszystkie zaplanowane wydarzenia
 • Rekolekcje wielkopostne - Szkoła Podstawowa nr 37 w Białymstoku (10-11 marca)
 • Pływacka Olimpijka (11 marca)
 • Debata „Jaki samorząd na trudne czasy?” w Centrum Aktywności Społecznej (13 marca)
 • City of Dance 2020 w Białymstoku (14 marca)
 • Akademia Teatralna w Białymstoku - pokazy przedstawienia dyplomowego "Śmierć porucznika" (14 i 15 marca)
 • Przystanek Historia. Wykład Patryka Kozłowskiego „Mjr Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka” – epilog” (17 marca)
 • LinkedIn Local Białystok (17 marca)
 • Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Edukator Zdrowia - Zawód przyszłości" (19 marca)
 • Dni otwarte w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce (20 marca)
 • Mini Handball Liga (20 marca)
 • Marcowe Spotkania z Nauką zaplanowane w dniach 20-21 marca 2020 roku na terenie kampusu UwB.
 • Mistrzostwa Polski w short tracku (27-29 marca)
 • Jarmark Wielkanocny w Białymstoku (29 marca)
 • Mecze Jagiellonii Białystok - nie będą odwołane, ale odbędą się bez udziału kibiców. Wyjazdowe spotkanie z Cracovią (15 marca), domowy mecz z Wisłą Płock (21 marca), wyjazdowe starcie z ŁKS-em Łódź (4 kwietnia) oraz domowe spotkanie z Piastem Gliwice (11 kwietnia), odbędą się bez udziału kibiców na trybunach. 
 • Festiwal Literacki "Na pograniczu kultur" (3 kwietnia)
 • Targi Książki w Białymstoku (3-5 kwietnia)

Podlaskie. Imprezy masowe odwołane z powodu koronawirusa. Oficjalny komunikat wojewody podlaskiego

Zgodnie z zaleceniem, o którym poinformował premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu rządowego zespołu kryzysowego we wtorek (10.03), wojewoda podlaski podjął decyzję o odwołaniu planowanych lub przeprowadzanych imprez masowych z udziałem publiczności.

Mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa, wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wojewoda podlaski informuje, że na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2171) zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczności.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności. Wskazane jest zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa, mimo otrzymania stosownego zezwolenia, nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności, tak, by nie było konieczne jej przerywanie na podstawie art. 34a ww. ustawy.

Koronawirus w Polsce. Najważniejsze informacje - sytuacja, objawy, potwierdzone przypadki [10.03.2020]

Koronawirus z Chin jest już w Polsce. Pierwszy potwierdzony przypadek ogłoszono u 65-latka z Zielonej Góry, który wrócił do naszego kraju z Niemiec. W województwie podlaskim uruchomiono stan podwyższonej gotowości, a także zakazano odwiedzin w szpitalach. Chcesz znać bieżącą sytuację związaną z koronawirusem w Polsce? Wiedzieć, gdzie się zgłosić, jeśli zaobserwujesz u siebie niepokojące objawy? Dowiedz się więcej z naszych artykułów:

Koronawirus z Chin w Polsce. Gdzie się zgłaszać? Lista szpitali i placówek

W związku z koronawirusem - objawami, podejrzeniami czy w celach profilaktycznych - w województwie podlaskim można zgłaszać się do następujących placówek:

 • Augustów, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie, ul. Szpitalna 12
 • Bielsk Podlaski, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim, ul. Kleszczelowskiego 1
 • Hajnówka, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce, ul. Doc. Adama Dowgirda 9
 • Grajewo, Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela, ul. Konstytucji 3 Maja 34
 • Suwałki, Szpital Wojewódzki im. dr Ludwika Rydygiera, ul. Szpitalna 60
 • Łomża, Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 11
 • Białystok, Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa, ul. Waszyngtona 17
 • Białystok, Uniwersytecki Szpital Kliniczny, ul. Żurawia 14