Koronawirus - Białystok i województwo podlaskie NA ŻYWO. Raport 24H [RELACJA]

i

Autor: pixabay - praca własna Koronawirus - Białystok i województwo podlaskie NA ŻYWO. Raport 24H [RELACJA]

Koronawirus - Białystok i województwo podlaskie NA ŻYWO. Raport 24H [RELACJA]

2020-05-27 14:58

Koronawirus w Polsce: Ile jest osób zakażonych? Jak wygląda sytuacja na Podlasiu? Jakie są objawy koronawirusa? Gdzie szukać pomocy? Gdzie się zgłaszać? Ile osób w Polsce jest zarażonych? Raport 24 godziny dla województwa podlaskiego na ESKA.PL Białystok. Zobacz, czy w Białymstoku i województwie podlaskim są przypadki zakażenia koronawirusem, ile osób jest objętych kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym. Podsumowanie i RAPORT 24 godziny.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Raport 24 godziny NA ŻYWO [RELACJA LIVE]

Czy w Polsce są nowe przypadki koronawirusa? Kwarantanna, mapa występowania, relacja online, ofiary - wszystkie te informacje znajdziecie w jednym miejscu! Na ESKA.pl Białystok podajemy 24-godzinny raport COVID-19. Znajdziecie tu najistotniejsze informacje związane z koronawirusem w Podlaskiem i w Polsce. Codziennie przygotowujemy podsumowanie doby w liczbach w Białymstoku oraz województwie podlaskim. Podajemy, ile jest przypadków zarażenia koronawirusem na terenie całego kraju, ile osób jest hospitalizowanych lub objętych kwarantanną. 

Tak mieszkańcy NIE przestrzegają kwarantanny. Miasto zamknęło boiska i place zabaw [WIDEO]

Koronawirus w Polsce - ile przypadków? [ILE ZAKAŻONYCH, ZACHOROWANIA, KWARANTANNA, NADZÓR EPIDEMIOLOGICZNY]

Wszelkie potrzebne dane i wykresy dotyczące liczby osób zarażonych koronawirusem w Polsce - przypadki, wyleczenia, wyzdrowienia, ofiary śmiertelne - znajdziesz poniżej.

Koronawirus instrukcja postępowania

Koronawirus - podlaskie, Białystok. Ile jest potwierdzonych przypadków koronawirusa na Podlasiu?

W Podlaskiem działają już 2 laboratoria, w których na bieżąco badane są próbki pobrane pod kątem wykrywania koronawirusa. Materiału laboratoryjnego nie trzeba już wysyłać do Warszawy. Ile jest zakażeń w województwie podlaskim? Kto jest zakażony koronawirusem? Ile osób objęto kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznych? Tego dowiesz się na bieżąco z naszej relacji - Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie 24H.

Tabele i wykresy związane z epidemią COVID-19 w Polsce znajdziesz tutaj: Koronawirus COVID-19 w Polsce.

Czy masz koronawirusa? Sprawdź swoje objawy!

Pytanie 1 z 9
Czy przebywałeś w ciągu ostatnich dwóch tygodni za granicą?

Koronawirus w Polsce. Ile przypadków? Koronawirus - Białystok i województwo podlaskie NA ŻYWO 24H

Koronawirus z Chin jest już w Polsce. Pierwszy potwierdzony przypadek ogłoszono u 65-latka z Zielonej Góry, który wrócił do naszego kraju z Niemiec. W województwie podlaskim uruchomiono stan podwyższonej gotowości, a także zakazano odwiedzin w szpitalach. Zamknięte są placówki oświatowe, kulturalne, odwołane zostały imprezy o kulturalno-rozrywkowe. Wykryto już także pierwsze przypadki zachorowań na koronawirusa w Białymstoku i na Podlasiu.

Chcesz znać bieżącą sytuację związaną z koronawirusem w Białymstoku i województwie podlaskim? Wiedzieć, gdzie się zgłosić, jeśli zaobserwujesz u siebie niepokojące objawy? Poniżej znajdziesz najważniejsze artykuły z naszego regionu i Polski:

Posłuchaj także naszych PODCASTÓW i dowiedz, jak się chronić przed koronawirusem z Chin.

Koronawirus z Chin w Polsce. Gdzie się zgłaszać? Lista szpitali i placówek

W związku z koronawirusem - objawami, podejrzeniami czy w celach profilaktycznych - w województwie podlaskim można zgłaszać się do następujących placówek:

  • Augustów, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie, ul. Szpitalna 12
  • Bielsk Podlaski, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim, ul. Kleszczelowskiego 1
  • Hajnówka, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce, ul. Doc. Adama Dowgirda 9
  • Grajewo, Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela, ul. Konstytucji 3 Maja 34
  • Suwałki, Szpital Wojewódzki im. dr Ludwika Rydygiera, ul. Szpitalna 60
  • Łomża, Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 11
  • Białystok, Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa, ul. Waszyngtona 17
  • Białystok, Uniwersytecki Szpital Kliniczny, ul. Żurawia 14

Koronawirus z Chin w Polsce. Co musisz wiedzieć?

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Jak często występują objawy?

Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Kto jest najbardziej narażony?

Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową, np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

Gdzie do tej pory stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem?

Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.