Kolejny sukces studentów Politechniki Białostockiej! Ich bolid zajął drugie miejsce na zawodach na Węgrzech [ZDJĘCIA]

2022-08-17 14:06

Bolid zbudowany przez studentów Politechniki Białostockiej odniósł kolejny sukces. Tym razem maszyna zajęła drugie miejsce w konkurencji acceleration na zawodach na Węgrzech.

To kolejny już sukces bolidu zbudowanego przez studentów Politechniki Białostockiej. Tylko w tym roku pojazd zespołu Cerber Motorsport zajął pierwsze miejsce w konkurencji acceleration podczas zawodów Formula Student Czech Republic.

ZOBACZ: Sukces studentów Politechniki Białostockiej na zawodach w Czechach! Ich bolid zdobył dwa miejsca na podium

Tym razem bolid zajął drugie miejsce w tej klasyfikacji podczas zawodów na Hungaroring na Węgrzech. W klasyfikacji ogólnej zanotował 6. miejsce, 17. lokatę w kategorii konkurencji statycznych, a 4. jeżeli chodzi o konkurencję dynamiczną.

W środę (17.08) białostoccy studenci rozpoczęli rywalizację na zawodach Formula Student Germany na torze Hockenheimring.

Bolid studentów Politechniki Białostockiej – sukcesy

Wcześniej bolid studentów Politechniki Białostockiej odniósł sukcesy na innych zawodach w Europie. Wysokie lokaty zajmował we Włoszech i w Austrii.

• 2. miejsce w konkurencji Engineering Design Event podczas Formula SAE Italy,
  • wygrana oraz 5. miejsce w kwalifikacji generalnej podczas Formula SAE Italy,
  • podwójne 4. miejsce w konkurencjach dynamicznych podczas Formula SAE Italy,
  • 6. miejsce w klasyfikacji generalnej i 5. miejsce w konkurencji Endurance podczas zawodów w Austrii.
Niesamowite wideo. W ten sposób żubry chronią młode osobniki przed wilkami

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl