Kolejny odcinek drogi S61 na ukończeniu. Biegnie ona przez przesmyk suwalski [ZDJĘCIA]

i

Autor: s61-suwalkibudzisko.pl Kolejny odcinek drogi S61 na ukończeniu. Biegnie ona przez przesmyk suwalski [ZDJĘCIA]

Kolejny odcinek drogi S61 na ukończeniu. Biegnie ona przez przesmyk suwalski [ZDJĘCIA]

2022-10-04 11:38

Jeszcze w 2023 r. drogowcy mają udostępnić kierowcom kolejną część drogi ekspresowej S61. Chodzi o 24-kilometrowy odcinek od przejścia granicznego z Litwą w Budzisku do Suwałk. W galerii poniżej znajdziecie zdjęcia z miejsca budowy.

Aktualnie sytuacja na drogach z Warszawy w kierunku granicy z Litwą wygląda w ten sposób, że kierowcy mają do dyspozycji:

  • drogę S8 do Ostrowi Mazowieckiej,
  • nowe odcinki S61 o długości 130 km.

Chodzi tutaj o trasę między węzłem Śniadowo i Łomża Południe, między Kolnem a Ełkiem Południe oraz węzłem Kalinowo do końca obwodnicy Suwałk.

Obwodnica Łomży

W 2023 r. w tym rejonie dojdzie do oddania kolejnych kilometrów nowych dróg. Chodzi tu odcinki:

  • Ełk Południe – Kalinowo,
  • S8 – węzeł Śniadowo,
  • węzeł Łomża Zachód – Łomża Południe.

Ponadto w połowie 2024 r. wykonawca obwodnicy Łomży ma zapewnić przejezdność odcinka na całej długości trasy głównej. To umożliwi m.in. przejechanie całej S61 od Ostrowi Mazowieckiej aż do Budziska.

Nowy odcinek S61 od Budziska do Suwałk

Wcześniej bowiem, bo w 2023 r., drogowcy mają udostępnić kolejną część drogi S61 od przejścia granicznego z Litwą w Budzisku do Suwałk. Ostatnie prace w tym miejscu sprawdzisz w galerii poniżej.

Jerzy Urban nie żyje. Miał 89 lat

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl