Wydarzenia

Juwenalia Białystok 2024 wystartowały! Ruszyła parada studentów

2024-05-22 9:57

W piątek (17 maja) rozpoczęły się białostockie Juwenalia 2024. Pierwszym akcentem imprezy była parada studentów. Na początek prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręczył klucze do miasta organizatorom wydarzenia, następnie uczestnicy przeszli ulicami na teren Juwenaliów przy Politechnice. Nie zabrakło rozrywkowej atmosfery i ciekawych przebrań!

Juwenalia Białystok 2024 rozpoczęte!

Juwenalia w Białymstoku oficjalnie rozpoczęte! Tegoroczna studencka impreza rozpoczęła się na placu przy Teatrze Dramatycznym. Tam przedstawiciele lokalnych władz wręczyli studentom klucze do miasta. To oni przez kilka najbliższych dni będą rządzili w mieście.

Prezydent Tadeusz Truskolaski i wiceprezydent Rafał Rudnicki, marszałek Łukasz Prokorym, wojewoda podlaski Jacek Brzozowski, poseł Krzysztof Truskolaski i rektor Politechniki Białostockiej Marta Kosior-Kazberuk życzyli studentom dobrej zabawy.

Klucze od prezydenta odebrała natomiast koordynator Juwenaliów Emilia Ramatowska.

ZOBACZ TAKŻE:  Juwenalia Białystok 2024. Koncerty na Kampusie Politechniki przyciągnęły tłumy!

Juwenalia Białystok. Na początek parada studentów

Parada na dobry początek zabawy. Studenci wystartowali z placu przy Teatrze Dramatycznym, następnie przeszli ul. Legionową, Kaczorowskiego, Zwierzyniecką aż do Kampusu PB.

Na czele parady można było oglądać m.in. zabytkowe samochody, Monster Trucka, bolidy studentów politechniki i juwenaliową ciężarówkę. Za nimi z kolei studenci. Niektórzy pojawili się w niezwykle ciekawych przebraniach. Naszą relację z parady obejrzycie w galerii poniżej.

Juwenalia 2024 Białystok