Afimico Pululu

Autor: Jagiellonia Białystok

SPORT

Jagiellonia - Petrocub. Druga wygrana w Lidze Konferencji. Kolejna pięta Afimico Pululu [WIDEO]

2024-10-24 19:51

Jagiellonia Białystok zwyciężyła w debiucie Ligi Konferencji na własnym stadionie. Białostoczanie pokonali mołdawski Petrocub - Hincesti 2:0. Bramki strzelał Afimico Pululu. Jeden gol zdobyty piętą, podobnie jak w Kopenhadze.

Jagiellonia Białystok w pierwszej połowie stworzyła sobie wiele dogodnych sytuacji i mogła prowadzić kilkoma bramkami. Zabrakło jednak precyzji przy wykończeniu akcji, ale też dobrze spisywał się bramkarz rywali z Mołdawii.

Pululu, Imaz i Churlinov przestrzelili minimalnie, a przed przerwą próbowali Imaz z Hansenem. Bezskutecznie. Z pięciu dobrych sytuacji nic nie wpadło do sieci.

Druga połowa

Kibice zgromadzenie na Chorten Arenie czekali na gola Jagiellonii do 69 min. Romanczuk podawał w pole karne, piłka trafiła do Afimico Pululu, który z kilku metrów skierował ją do bramki piętą. Podobnie jak miało miejsce w Kopenhadze.

Minęły tylko 3 min. a Jaga prowadziła już 2:0. Miki Villar zagrał do Pululu, który posłał mocne uderzenie pod poprzeczkę.

Rywale nie mieli żadnych argumentów, aby zmienić losy tego spotkania.

Jagiellonia odniosła drugą wygraną w Lidze Konferencji i ma już w dorobku 6 punktów.