Gdzie zobaczyć żubry na Podlasiu? Sprawdź najlepsze miejsca w województwie podlaskim

i

Autor: FB-Anna Maria Werner Stado żubrów na Podlasiu

Region

Gdzie zobaczyć żubry na Podlasiu? Sprawdź najlepsze miejsca w województwie podlaskim

2023-03-29 15:54

Żubry na Podlasiu można spotkać na naprawdę wiele sposobów. Czasami nawet nie trzeba ich jakoś specjalnie szukać. My jednak przedstawiamy sprawdzone miejsca, gdzie na pewno spotkasz żubry na żywo. Sprawdź, gdzie szukać prawdziwego króla województwa podlaskiego!

Gdzie zobaczyć żubry na Podlasiu?

Bez dwóch zdań jedną z największych atrakcji województwa podlaskiego jest żubr. Ten potężny zwierz kojarzy się z Podlasiem nie tylko za sprawą reklam w telewizji, ale przede wszystkim dlatego, że właśnie w tym regionie Polski jest go najwięcej. Co ciekawe aby spotkać żubra nie trzeba od razu jechać do Białowieży. W niektórych momentach roku można go zobaczyć na drodze. O jakie pory roku chodzi? Jakie miejsca na Podlasiu po prostu trzeba znać?

Miejsca, gdzie można spotkać żubra na Podlasiu

Najbardziej leniwi, aby zobaczyć żubra mogą to zrobić w każdej chwili w dowolnym miejscu na ziemi. Po prostu zrobicie to za pośrednictwem strony online. A co jeśli chcemy z żubrem stanąć twarzą w twarz? W takiej sytuacji wystarczy wybrać się na Podlasie. W niektórych rejonach województwa podlaskiego żubry naprawdę łatwo spotkać. Szczególnie polecamy je w okresie jesienno-zimowym i w marcu.

Gdzie zobaczyć żubry na Podlasiu? Sprawdzone miejsca:

  • w Białowieskim Parku Narodowym (po zakupie biletu),
  • okolice Krynek,
  • okolice zalewu Siemianówka (szczególnie droga z Siemianówki do wsi Zabrody),
  • rejony na południe od Białowieży.

Wielkie stado żubrów zablokowało drogę z Krynek do Sokółki. Kierowcy ledwo policzyli liczbę sztuk!