POZDRO UTDF!

i

Autor: POZDRO UTDF!

Kultura

Filmowe Podlasie Atakuje. Widzowie przyznali nagrodę Złotego Golfa

2023-10-15 17:48

Zakończyła się tegoroczna edycja festiwalu Filmowe Podlasie Atakuje. Główną nagrodę, którą przyznaje publiczność zdobył film POZDRO UTDF!

Filmowe Podlasie Atakuje, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców są poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści i niezależni filmowcy, którzy kręcą fabuły, dokumenty, klipy i animacje.

Złoty Golf

Na premierowym pokazie zaprezentowano kilkadziesiąt filmów nadesłanych przez mieszkanców naszego regionu.

Złoty Golf, czyli Nagrodę Publiczności oraz 2 tys. zł w ramach tegorocznej edycji  zdobył film: POZDRO UTDF!, w reżyserii Jakuba Rutkowskiego.

POZDRO UTDF!

To 24-minutowy dokument o wyjątkowym festiwalu muzycznym czyli Up To Date. Największy na wschód od Wisły festiwal muzyki elektronicznej, co roku ściąga najlepsze gwizdy tego gatunku z całego świata.

Sami twórcy film promują w ten oto sposób:

Możesz być kim chcesz, ale nie możesz osiągnąć wszystkiego w pojedynkę. Przyjaźń, wspólna pasja, chęć pomocy innym to tylko niektóre z rzeczy, które malują na płótnie obraz podlaskiego festiwalu Up To Date. Tu zawsze chodziło o coś więcej. O coś, co sprawiło, że setki światowych artystów odwiedzają Białystok i o to, by na ścianie jednego z wieżowców mogła się uśmiechać babcia Eugenia... Poznajcie Jędrka, Czarka, Karolinę i wszystkich przyjaciół festiwalu, którzy postawili podlaską elektronikę na nogi (nie chodzi o słupy)!

Jakub Rutkowski

To on odpowiada za reżyserię filmu. Urodził się w Białymstoku, tu mieszka i tworzy.  Aktywnie współpracuje z lokalnymi artystami i instytucjami kultury. Współzałożyciel kolektywu oraz szkoły DJ-skiej Projekt New Hope oraz inicjatywy artystycznej Rytmy Movement.