Jagiellonia Białystok

Feta w Białymstoku po mistrzostwie Polski. Tak bawili się kibice Jagiellonii Białystok

2024-05-29 7:10

Białystok eksplodował żółto-czerwonymi barwami! Po historycznym triumfie Jagiellonii Białystok, kibice i mieszkańcy nie poszli prędko spać. Celebracjom nie było końca. Tak wyglądało fetowanie mistrzostwa w mieście.

Jaga mistrzem Polski! Tak świętowali białostoczanie

Tuż po końcowym gwizdku kibicie tłumnie wbiegli na murawę. Tam rozpoczęły się celebracje. Jagiellonia wygrała z Wartą Poznań 3:0 i tym samym zapewniła sobie pierwszy w 104-letniej historii klubu tytuł mistrza Polski.

Jeszcze na murawie odbyło się wręczenie medali i pucharu Ekstraklasy, następnie święto przeniosło się na ulice Białegostoku. Kibicie przeszli ze Stadionu Miejskiego przy Słonecznej na Rynek Kościuszki, gdzie przygotowana była już wcześniej scena. Tam także na telebimie mecz oglądali ci kibice, którzy nie zdołali obejrzeć spotkania na stadionie.

Zgodnie z komunikatem policji, w przemarszu kibiców udział wzięło 10 tys. osób. Wszyscy zebrani w centrum miasta przywitali swoich bohaterów. Piłkarze wraz z trenerem i sztabem wjechali na rynek drużynowym autokarem. Ogromny tłum skandował kibicowskie przyśpiewki na cześć klubu, odpalane były race i fajerwerki. W całym mieście niosło się gromkie "Jaga mistrz!", a fetowanie trwało do samego rana.

Jak dobrze pamiętasz historię Jagiellonii Białystok? QUIZ

Pytanie 1 z 18
W którym roku powstała Jagiellonia Białystok?