Jagiellonia Białystok gra o mistrzostwo Polski! Rozpoczął się mecz na wagę historycznego tytułu

2024-05-25 19:09

Jagiellonia Białystok rozpoczęła mecz ostatniej kolejki Ekstraklasy. Spotkanie z Wartą Poznań rozpoczęło się o 17:30. W przypadku wygranej Duma Podlasia zdobędzie pierwszy w historii mistrzowski tytuł.

Na Stadionie Miejskim w Białymstoku przy ul. Słonecznej zasiadło rekordowe ponad 22 tys. kibiców. Atmosferę święta czuć było już na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu. Białostoczanie czekają bowiem na pierwszy tytuł w 104-letniej historii klubu.

Przed spotkaniem na stadionie odbył się koncert Zenka Martyniuka. Gwiazdor disco polo specjalnie dla kibiców zaśpiewał swoje najpopularniejsze hity.

Natomiast na sektorze Ultry kilka minut przed starciem pojawiła się tzw. sektorówka z wizerunkiem trenera Adriana Siemieńca.

Jagiellonia-Warta. 2-0 w 10. minucie meczu

Pierwszego gola już w 5. minucie zdobył Nene. Z prawego skrzydła piłkę dograł Dominik Marczuk, tę następnie przedłużył Afimico Pululu, a do bramki wpakował ją portugalski pomocnik.

W minucie 11. było już 2-0. Po rzucie rożnym piłkę głową uderzył kapitan Jagi Taras Romanczuk. Ta wpadła obok zmylonego bramkarza gości.

Zenek śpiewa po raz trzeci. Jesus Imaz na 3-0 dla Jagiellonii

W 25. minucie na 3-0 dla gospodarzy podwyższył Jesus Imaz. Kilkudziesięciometrowym rajdem popisał się Pululu, piłka trafiła następnie do hiszpańskiego napastnika i który uderzył ją z woleja.Do przerwy "Żółto-czerwoni" pewnie zmierzają po tytuł.

W drugiej na połowie przy Słonecznej nie obejrzeliśmy już bramek. Jaga spokojnie utrzymała prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0. Rezultat dał historyczne mistrzostwo klubowi z Białegostoku!