Fala zachorowań na grypę to efekt pandemii COVID-19. Trwa epidemia wyrównawcza

i

Autor: pexels.com Liczba zachorowań na grypę w Polsce stale rośnie

Fala zachorowań na grypę to efekt pandemii COVID-19. Trwa epidemia wyrównawcza

2022-12-21 21:07

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę 21 grudnia o fali zachorowań na grypę, która od tygodni ma miejsce w Polsce. Według ekspertów skala problemu jest skutkiem pandemii koronawirusa.

Niedzielski: Mamy blisko 270 tys. zachorowań na tydzień

Minister Zdrowia Adam Niedzielski już w ubiegłym tygodniu ostrzegał przed sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Szef resortu zdrowia informował, że od początku września do końca listopada liczba zachorowań na COVID-19 wyniosła w Polsce 160 tysięcy. Jednak w tym samym czasie na grypę zachorowało 1,3 mln ludzi.

W czwartek 21 grudnia Niedzielski przekazał, że obecnie mamy blisko 270 tys. zachorowań na grypę na tydzień, z których połowa to dzieci. „Dziś zajętych jest 10 tys. miejsc pediatrycznych” – dodał minister na Twitterze.

Wzrost zachorowań na grypę świadczy o epidemii wyrównawczej

Według wielu ekspertów obecne statystyki zachorowań na grypę dowodzą tego, że jest to skutek epidemii koronawirusa.

- Mamy epidemię wyrównawczą. To dodatkowy skutek Covidu, naszych izolacji – powiedział dla Polsat News o fali zakażeń grypą, RSV i wirusami przeziębienia dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Najgorsze, że według lekarza sytuacja w najbliższych miesiącach wcale nie będzie się poprawiać. Za miesiąc chorych na grypę ma być jeszcze więcej.

dr Paweł Grzesiowski: Piąta fala nie będzie ostatnią. Covid nigdy nie będzie grypą [Super Raport]

Źródło: Polsat News