eDO App. Nowa aplikacja już do pobrania. Działa jak e-dowód. I nie tylko

i

Autor: edoapp.pl eDO App. Nowa aplikacja już do pobrania. Działa jak e-dowód. I nie tylko

eDO App. Nowa aplikacja już do pobrania. Działa jak e-dowód. I nie tylko

2020-06-03 9:25

Nowa aplikacja eDO App na smartfona z systemem Android działa jak e-dowód, pozwala zweryfikować tożsamość czy składać elektroniczny podpis. Wszystko to bez wychodzenia z domu, za darmo, z poziomu telefonu. Jak pobrać aplikację i jej używać? To proste! Sprawdź szczegóły na bialystok.eska.pl.

eDO App do pobrania na telefon. E-dowód w smartfonie

eDO App to rozwiązanie dla posiadaczy dowodu elektronicznego umożliwiające weryfikację tożsamości oraz używanie dokumentu z poziomu telefonu komórkowego. E-dowody wydawane są od ponad roku i w ciągu 12 miesięcy wyrobiono ich już ponad 2,7 miliona.

Rozpoczęła się rekrutacja na studia na Politechnice Białostockiej

Aplikacja eDO App na Androida czy iOS pozwala:

 • Potwierdzić swoją tożsamość.
 • Założyć Profil Zaufany i kontaktować się bez wychodzenia z domu ze wszystkimi urzędami administracji publicznej.
 • Złożyć swój podpis – dokładnie tak jak tradycyjny – w internecie.
 • Zmienić lub odblokować kod PIN do e-dowodu.
 • Podpisać wniosek o wydanie karty tachografowej w serwisie info-car.

Do tej pory, aby móc korzystać z elektronicznych funkcji e-dowodu, posiadacze musieli zainstalować oprogramowanie do obsługi e-dowodu E-dowód menadżer. Jeśli zamierzali skorzystać z podpisu osobistego i podpisać nim dokument na swoim komputerze, musieli posiadać oprogramowanie do podpisu osobistego E-dowód podpis elektroniczny.

To jednak nie wszystko. Chociaż e-dowód umożliwiał złożenie podpisu elektronicznego czy potwierdzenie swojej tożsamości, to aby korzystać z takich funkcji w domu, jego użytkownicy musieli kupić specjalny czytnik za blisko 250 zł. Dzięki eDO App mogą korzystać z tych i pozostałych funkcji e-dowodu za darmo.

Kwarantanna z WOT i aplikacją
Drogowskazy Eska ROCK: Dowody na zmartwychwstanie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ

eDO App do pobrania. Skąd pobrać aplikację?

Nową aplikację pobierzesz ze sklepu Google Play na smartfona z systemem Android. Czy dostępna jest eDO App na iOS? Niestety, twórcy na razie nie dali takiej możliwości. Zapewniają jednak, że aplikacja eDO App dostępna będzie dla użytkowników iOS na przełomie maja i czerwca 2020 r.

Czy aplikacja eDO App jest bezpieczna?

Jak zapewniają twórcy eDO App, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, zastosowane w aplikacji zabezpieczenia chronią Twoje dane przed nieuprawnionym skopiowaniem i dalszym wykorzystaniem.

– Korzystanie z aplikacji eDO App jest bezpieczne i dobrowolne – czytamy na stronie edoapp.pl. – Dane odczytywane przez aplikację z Twojego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną są przesyłane bezpiecznym, szyfrowanym połączeniem. Aplikacja eDO App weryfikuje ważność dokumentu bezpośrednio w rejestrze Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (OCSP MSWiA), zatem informacja o ważności dokumentu jest prawdziwa.

Twórcy zaznaczają, że jeśli w aplikacji brakuje informacji o braku ważności dokumentu, powinniśmy niezwłocznie skontaktować się z urzędem lub złożyć wniosek o nowy dokument.

Rozpoznasz flagi województw w Polsce? To nie takie proste!

Pytanie 1 z 16
To flaga województwa:
Rozpoznasz flagi województw w Polsce? To nie takie proste!

Jak działa aplikacja eDO App?

PWPW wyjaśnia w 7 krokach, jak działa potwierdzenie tożsamości za pomocą eDO App:

 1. Pobierz i zainstaluj aplikację, a potem otwórz eDO App na telefonie.
 2. Jeśli korzystasz z komputera, zeskanuj QR kod Partnera. Jeśli używasz aplikacji na telefonie, kliknij "Użyj eDO App".
 3. Na ekranie zobaczysz szczegóły operacji, którą chcesz wykonać. Kliknij POTWIERDZAM, jeśli wszystko się zgadza.
 4. Podaj numer CAN widoczny w prawym dolnym roku Twojego e-dowodu.
 5. Przyłóż dowód z warstwą elektroniczną do telefonu (z tyłu telefonu, w miejscu, w którym w aparacie telefonicznym znajduje się antena NFC). Nie poruszaj dowodem.
 6. Wprowadź 4-cyfrowy kod PIN (ten, który nadano Ci w urzędzie).
 7. Twoja tożsamość została potwierdzona!