Darmowa komunikacja miejska w Białymstoku. W piątek 22 września pojedziesz BKM za darmo. Dzień bez Samochodu 2023

i

Autor: UM Białystok/Marcin Jakowiak Darmowa komunikacja miejska w Białymstoku. W piątek 22 września pojedziesz BKM za darmo. Dzień bez Samochodu 2023

Dzień bez Samochodu

Darmowa komunikacja miejska w Białymstoku. W piątek 22 września pojedziesz BKM za darmo. Dzień bez Samochodu 2023

2023-09-22 16:52

W piątek 22 września w Białymstoku będzie można podróżować za darmo komunikacją miejską. Wszystko z uwagi na Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, w ramach którego odbędzie się Dzień bez Samochodu 2023. Inicjatywa jak co roku zagości również w stolicy Podlasia. Kto będzie mógł skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej w Białymstoku?

Dzień bez Samochodu w Białymstoku. Bezpłatna komunikacja miejska

W Białymstoku z okazji Dnia bez Samochodu 2023 mieszkańcy miasta będą mogli bezpłatnie podróżować komunikacją miejską. Bezpłatne przejazdy przysługują wszystkim mieszkańcom. Warto zaznaczyć, że Białystok od lat w ten sposób włącza się do akcji Dnia bez Samochodu i promuje w ten sposób ochronę środowiska.

Dzień bez Samochodu – korzyści

Dzień bez Samochodu od lat, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, obchodzony jest tego samego dnia. Wszystko po to, aby jak najmocniej wypromować korzystanie z innych środków transportu niż samochody. Bardzo często są one bardziej przyjazne dla środowiska. W Białymstoku przykładowo po ulicach jeździ już 20 elektrycznych autobusów.

W 2000 roku ustalono, że Dzień bez Samochodu stanie się świętem światowym i będzie zawsze przypadać 22 września. Tego dnia mieszkańcy zachęcani są do rezygnacji z samochodów i przesiadkę na inne środki transportu. W Polsce obchodzony jest głównie w dużych miastach, gdzie wówczas można korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej.