Pierwszy śnieg

Białystok pod śniegiem. W mieście pojawiły się pierwsze świąteczne ozdoby

2023-11-21 9:43

17 listopada w Białymstoku spadł pierwszy śnieg. Z kolei w nocy napadało go już tyle, że miasto pokryła śnieżna pierzyna. Za świątecznym klimatem pogody podążył też białostocki magistrat. Od sobotniego poranka (18 listopada) w centrum zaczęto rozwieszać bożonarodzeniowe ozdoby. Byliśmy na miejscu i uwieczniliśmy dla Was tę zimowo-świąteczną aurę w stolicy Podlasia.

Prognoza pogody dla Białegostoku. Zimowa aura ma się utrzymać

Zgodnie z prognozą pogody, padać zaczęło już w piątek. Najwięcej śniegu pojawiło się jednak pod wieczór i w nocy. Do tego stopnia, że wraz z minusową temperaturą mieszkańcy Białegostoku i okolic obudzili się do białego krajobrazu. Miasto przykryła bowiem śnieżna powłoka.

Śnieg przelotnie padał także już od sobotniego poranka. A opady i przymrozki prognozowane są także przez cały przyszły tydzień. Najzimniej będzie w środę (22 listopada). Wtedy według prognozy temperatura w dzień ma spaść do -3 st. C, a w nocy do -7 st. C.

W Białymstoku nie tylko pierwszy śnieg. Pojawiły się ozdoby bożonarodzeniowe

Pierwszy śnieg tegorocznej jesieni postanowiliśmy uwiecznić na zdjęciach. Efekty możecie zobaczyć w naszej galerii. Tam też znajdziecie przedsmak bożonarodzeniowego wystroju miasta.

W centrum miasta w sobotę (18.11) rozpoczęto montaż świątecznych ozdób. Na latarniach wzdłuż Rynku Kościuszki i ul. Lipowej pojawiły się stroiki z bombkami. Ze specjalnych dźwigów ozdoby zawieszano także na drzewach, które znajdują się na centralnym placu Białegostoku.

Niedługo możemy spodziewać się także ogromnej choinki, która jak co roku powinna zostać ustawiona w pobliżu Archikatedry Białostockiej i ul. Sienkiewicza.

QUIZ: Zabytki Białegostoku. Ile z nich rozpoznasz tylko po fragmencie?

Pytanie 1 z 20
Na początek coś prostego. Co znajduje się na zdjęciu?
Na początek coś prostego. Co znajduje się na zdjęciu?
Białystok. Grudniowy atak zimy. Mnóstwo śniegu na ulicach