Bezdotykowe dezynfekatory w autobusach w Białymstoku już działają [ZDJĘCIA]

2020-12-29 11:19

Bezdotykowe dezynfekatory w autobusach Białostockiej Komunikacji Miejskiej to kolejny krok do zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów. Pierwsze urządzenia zostały już zamontowane w pojazdach. Niebawem pojawiać się ich będzie coraz więcej.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia rozpoczął się montaż pierwszych urządzeń do dezynfekcji rąk w białostockich autobusach. Miasto Białystok zapewnia, że pojawią się we wszystkich pojazdach. Z taką inicjatywą wystąpili radna Jowita Chudzik i Młodzi Demokraci Białystok.

ZOBACZ TEŻ: Biletomaty w Białymstoku już działają. Zobacz, jak z nich korzystać [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak działa bezdotykowy dezynfekator?

Bezdotykowe dezynfekatory w autobusach w Białymstoku działają tak, jak urządzenia, które znamy już m.in. z marketów czy uczelni. Wchodząc do autobusu, wystarczy zbliżyć dłonie do czujnika, a urządzenie automatycznie poda na nie płyn do dezynfekcji. Dzięki temu bez dotykania urządzenia pozbędziemy się wirusów i bakterii na powierzchni naszej skóry.

Regularna dezynfekcja rąk to - jak zapewniają specjaliści - jeden ze skutecznych sposobów zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa Sars-CoV-2. 

Limit miejsc w autobusach - jaki jest?

Przypominamy, że w autobusach BKM wciąż obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa maseczką (lub inną częścią garderoby), a także ograniczony limit osób mogących podróżować pojazdem. W całym kraju środkami transportu publicznego można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi:

  • 50% liczby miejsc siedzących, albo
  • 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

Ograniczenia obowiązują wstępnie do 17 stycznia 2021 roku.

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?

Czy mógłbyś zostać policjantem w drogówce? Rozwiąż ten test i przekonaj się!

Pytanie 1 z 18
Gdy kogoś nie znam, oceniam go po jego wyglądzie