Atak zimy w Białymstoku [11.12.2022]

i

Autor: Marcin Łopienski

Atak zimy w Białymstoku. Fatalne warunki w mieście i Podlaskiem [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-12-11 21:16

Zima w Białymstoku ponownie zaatakowała. Tym razem jednak opady śniegu są naprawdę intensywne, dlatego na drogach w stolicy Podlasia i całym regionie panują fatalne warunki. Z artykułu dowiesz się, jak wygląda miasto i województwo podlaskie pod grubą warstwą śniegu.

Atak zimy w Białymstoku. Śnieżyca paraliżuje miasto

W niedzielę 11.12.2022 IMGW wydało pierwszy stopień ostrzeżenia dla województwa podlaskiego w związku z nadciągającymi śnieżycami. Sytuacja zaczęła się pogarszać już od godziny 10:00, gdy nad naszym regionem zaczął padać śnieg, który po godz. 14:00 przybrał na intensywności. Warunki na drogach są trudne, a na lokalnych bardzo niekorzystne. W samym Białegostoku również nie jest dobrze, chociaż pługopiaskarki pracują od południa asfalt pokryty jest warstwą śniegu, a w najlepszym wypadku sporą ilością błota pośniegowego. Ślisko jest również na chodnikach i drogach osiedlowych.

Atak zimy w Białymstoku. Sytuacja na drogach w Podlaskiem [11.12.2022]

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował, że w niedzielę 11.12 do godz. 15.00 odnotowano 20 kolizji na drogach w całym województwie podlaskim.

W Białymstoku przy odśnieżaniu ulic po południu pracowało 61 pługopiaskarek - poinformowała PAP rzeczniczka prezydenta miasta Urszula Boublej. Takie dane uzyskano z systemu GPS, który monitoruje te pojazdy.

Większość wypadków w województwie podlaskim dotyczy sytuacji braku dostosowania odpowiedniej prędkości do panujących warunków na drodze. W ten sposób w rowie znalazł się bus w rejonie miejscowości Protasy w kierunku Zwierek. Na poboczu drogi wylądowała również osobówka w Kozińcach.

Do podobnego wypadku doszło również na trasie z Brańska do Bielska Podlaskiego. W niedzielę 11.12 trudne warunki atmosferyczne panowały na wszystkich drogach w województwie podlaskim. Również na S8 z Białegostoku do Warszawy, gdzie kierowcy musieli zachować szczególną ostrożność, a miejscami dostępny do jazdy był tylko prawy pas.

W rejonie Białegostoku i w samej stolicy Podlasia najgorzej sytuacja wygląda na obwodówce. Szczególnie droga DK8 w kierunku Białegostoku, na odcinku tuż przed miastem, gdzie tiry mają problemy z podjazdem na wzniesienia. Z tego samego powodu korkuje się obwodówka w kierunku gen. Andersa.

Problemy z pokonaniem wzniesienia mają również tiry na drodze DK19 między Chrabołami a Deniskami. Trasa Bielsk Podlaski - Białystok jest przejezdna tylko od strony stolicy Podlasia.