Siarczyste mrozy i śnieżyce

i

Autor: pixabay Siarczyste mrozy i śnieżyce

Siarczyste mrozy i śnieżyce na Podlasiu. IMGW ogłosiło pierwszy stopień zagrożenia

2021-02-08 9:27

W nocy z niedzieli na poniedziałek w województwie podlaskim padły rekordy mrozów. Najzimniej było w Różanymstoku i Suwałkach. Prognoza na najbliższy tydzień nie naparaw optymizmem, a IMGW wydało ostrzeżenie o zagrożeniu zdrowia i życia. W najbliższych dniach lepiej unikać wychodzenia na mróz.

Zima w Podlaskiem. Srogie mrozy i śnieżyce nad Białymstokiem

Do Białegostoku zbliżają się intensywne opady śniegu. Pierwsze płatki białego puchu mają pojawić się nad miastem w okolicach południa. Magistrat w ramach przygotowań do kolejnego ataku zimy sprawdził, czy firmy odśnieżające miasto są gotowe na zbliżający się opad. Przeprowadzona kontrola wykazała, że firmy odśnieżające drogi główne na stanie mają 150 ton soli, 100 to soli z piaskiem i 400 ton piasku.

Według informacji IMGW, w nocy z niedzieli na poniedziałek 7-8 lutego najniższą temperaturę na stacji synoptycznej zanotowano na stacji Suwałki. Było to -18,2°C. Na stacji telemetrycznej Różanystok zmierzono -19,4°C. Prognozy na najbliższe dni nie są optymistyczne. Synoptycy ostrzegają, że warunki pogodowe stanowić będą zagrożenie dla zdrowia i życia. 

Atak zimy. Białystok 6 rano

W poniedziałek Polsce dominować będą bardzo niekorzystne warunki biometeorologiczne. Dynamiczna pogoda z porywistym wiatrem, opadami śniegu i mroźnym środowiskiem termicznym będzie bodźcowo wpływać na organizm człowieka, zwłaszcza na wschodzie i południowym wschodzie.

Dziś strefa okresami silnych opadów śniegu będzie się stopniowo przemieszczać z południa na północ kraju. Miejscami, głównie na wschodzie i w centrum kraju, spadnie do około 15 cm śniegu. Silnym opadom towarzyszyć będzie dość silny i porywisty wiatr, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Warunki na drogach będą bardzo złe. Niemal w całym kraju mroźno: od -12°C na północnym wschodzie do -7°C na południowym zachodzie, jedynie na krańcach południowo-wschodnich i południowych cieplej, miejscami nieco powyżej 0°C. Porywisty wiatr sprawi, że odczuwalna temperatura powietrza będzie jeszcze sporo niższa!

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia