Inwestycje

Aleja Zakochanych częściowo zamknięta. Tak przebiega remont w Parku Planty

2024-05-23 13:43

Trwa modernizacja Parku Planty w Białymstoku. Jednym z jej pierwszych elementów jest przebudowa różanki. Zamknięto także część Alei Zakochanych. Co dzieje się w najsłynniejszym białostockim parku? Postępy prac możecie śledzić na naszych zdjęciach.

Rewitalizacja Parku Planty w Białymstoku

Pierwszym etapem przebudowy centralnego białostockiego Parku Planty jest modernizacja ogrodu różanego przy ul. Mickiewicza, zwanego różanką. Teren zostanie kompletnie odmieniony. Wcześniej znajdowały się tu głównie tuje, w przyszłości zaplanowano natomiast zasadzenie trzech tysięcy róż. Wymieniana jest również m.in. nawierzchnia i oświetlenie. Po ponad dwóch miesiącach od rozpoczęcia prac, widać znaczące zmiany.

Jak wyglądał obszar jeszcze pod koniec zimy, możecie zobaczyć tutaj.

Aleja Zakochanych częściowo zamknięta

W związku z przebudową kanalizacji deszczowej na Alei Zakochanych, zamknięto część tamtejszego chodnika od strony ul. Mickiewicza. Przebudowa rozpoczęła się 20 maja, a jej zakończenie planowane jest na środę - 29 maja.

Zakończenie prac nad nową różanką zaplanowano natomiast na II półrocze 2024 r.

Bulwary Kościałkowskiego przebudowywane. Kiedy koniec remontu Plant?

Zgodnie z planem, przebudowywane są obecnie także Bulwary Kościałkowskiego wzdłuż ulicy Legionowej. Następnie modernizowane będą te przy ul. Akademickiej. Trwa tam wymiana nawierzchni i oświetlenia.

Zakończenie rewitalizacji Plant przewidziano na początek 2026 roku. Według szacunków miasta, koszt przebudowy centralnego parku to ok. 30 mln zł.

QUIZ: Czy to dzielnica Białegostoku? Jak dobrze znasz osiedla stolicy województwa podlaskiego?

Pytanie 1 z 11
Która z tych dzielnic leży w Białymstoku?
Białystok. Popołudniowa sjesta w Akcent ZOO. Zwierzęta leniuchują po obiedzie