MAXIM - TOTTI

i

Autor: Materiały prasowe Maxim - Totti. Nowy teledysk białostockiego rapera - premiera

Ale to ma MOC! MAXIM zostanie legendą? Sprawdźcie jak brzmi "Totti"! [WIDEO]

2020-03-12 9:50

"Chcę być jak Totti, Totti, w głowie mam zwrotki, zwrotki". Ten refren wpada w głowę i nie chce wyjść. Białostocki raper MAXIM wypuścił właśnie klip do kolejnego singla z albumu KLASA. Utwór nawiązuje do legendarnego włoskiego piłkarza Francesco Tottiego, który przez lata występował w barwach AS Romy, a z reprezentacją Włoch zdobył m.in. Mistrzostwo Świata w 2006 roku. Co wspólnego mają MAXIM i Totti? Przekonajcie się sami na ESKA.PL Białystok!

MAXIM - Totti. Nowy singiel białostockiego rapera

W środę, 11 marca, o godzinie 17 swoją premierę miał nowy teledysk Maxima do utworu "Totti". Utwór promuje nadchodzące wydawnictwo białostoczanina "KLASA". Gościnnie pojawił się w nim Radzias, a za mocną, trapową produkcję odpowiada LEEO z duetu YUKAA. O czym opowiada Totti i jak brzmi kawałek?

"Zeus, jak mogłeś?!" Białostoczanie zachwyceni promocją miasta w teledysku

- Totti w tym utworze stanowi alegorię przywiązania oraz wierności do miejsca, z którego się pochodzi - tłumaczy Maxim. - Zawodnik ten, mimo wielu fenomenalnych propozycji, do końca kariery reprezentował barwy ukochanego miasta. Jest to symbol lojalności wobec swoich bliskich oraz ideałów, którymi się kierujemy.

W utworze poznajemy Maxima w odsłonie innej niż zwykle. Jakiej? Sprawdźcie singiel i przekonajcie się sami. OSTRZEGAMY - ma moc! Jeśli zatem nie chcecie postawić na nogi sąsiadów, to uważajcie z głośnością i bassem... Albo co tam - podkręćcie je na MAXYMALNY poziom!

YUKAA - Zaproś mnie. Nowy klip białostockiego duetu. Do bólu pozytywny!

ESKA Top 5 odc. 111

Kim jest Maxim?

Piotr Maksim (ps. Maxim) to białostocki raper i aktywista hip hopowy. Działalność na scenie zaczynał jako uczestnik tzw. ustawek freestyle'owych. Był również organizatorem rozmaitych eventów na rzecz promocji białostockiego hip hopu.

Absolwent i stypendysta Uniwersytetu w Białymstoku uczestniczył w zorganizowanej przez uczelnię konferencji pod hasłem "Miejska poezja, która tętni w bruku, czyli polska kultura hip-hopowa: miłoszOFFnia’’. Wraz z innymi muzykami opowiadał poezję Czesława Miłosza hip-hopem.

W lokalnym podziemiu Maxim debiutował mixtapem (nagranym wraz z Adachem) "Rzuć to na sprzęt!". W 2013 roku ukazała się jego solowa płyta "MAXYMALNIE". W 2014 roku związał się z warszawską wytwórnią Aloha Entertainment. W ramach współpracy powstał album Maxim & Blaze "Reszty nie trzeba". W 2016 roku raper wydał kolejny solowy longplay "MAXIMUS", a 2 lata później - projekt Maxim & Pablo Subito "All In".

Od 2018 roku Maxim występuje jako frontman podlaskiego kolektywu SamoHa.