Gniew niszczy bardziej niż koronawirusy. Tak nawija rapujący ksiądz z Białegostoku

i

Autor: Youtube / screenshot "Gniew niszczy bardziej niż koronawirusy". Tak nawija rapujący ksiądz z Białegostoku

"Gniew niszczy bardziej niż koronawirusy". Tak twierdzi rapujący ksiądz z Białegostoku

2020-04-06 10:10

- I jak tym razem wyszło? - pyta pod klipem ks. Adam Anuszkiewicz, rapujący ksiądz z Białegostoku, który na początku kwietnia wypuścił do sieci nowy klip. Przestrzega w nim, że dla człowieka groźniejszym niż koronawirusy jest gniew. I to właśnie do tego uczucia nawiązuje w najnowszym numerze z płyty "7 grzechów". Jak wyszło? Sprawdźcie na bialystok.eska.pl.

Ks. Adam Anuszkiewicz: Gniew niszczy bardziej niż koronawirusy

Ks. Adam Anuszkiewicz tym razem wziął na warsztat temat numer jeden na świecie. "Dbaj o pokój duszy, bo gniew niszczy bardziej niż koronawirusy" rapuje w najnowszym kawałku "Gniew" pochodzącym z płyty "7 grzechów". W ten sposób porusza nie tylko temat panującej na świecie pandemii, lecz także dbania o rozwój duchowy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Ksiądz z Białegostoku znany jest z tego, że remiksował powszechnie znane kawałki i hasła funkcjonujące w polskim środowisku rapowym. Skrót "CHWDP" przerobił na "Chrystus Wam Daje Pokój", a "JP na 100%" na "Jezus Panem na 100 procent". Teraz Adam Anuszkiewicz zamiast remiksów nadchodzi z autorskim materiałem. W utworze "Gniew" połączył rap z muzyką klasyczną, samplując motyw z "Tańca węgierskiego" motyw z Johannesa Brahmsa.

Zobacz też: Rapujący ksiądz z Białegostoku. Ks. Adam Anuszkiewicz wyznaje JP na 100% [WIDEO]

- I jak tym razem wyszło? - zapytał w opisie klipu ks. Adam Anuszkiewcz swoich fanów.

Chcecie się przekonać? Zatem sprawdźcie:

Bądź odpowiedzialny i zostań w domu
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?

Ks. Adam Anuszkiewicz - Gniew. Nowy utwór z płyty "7 grzechów"

Ujęcia do teledysku stylizowane są na stare, analogowe nagrania z pierwszej połowy XX wieku. Ksiądz postawił na klasyczne rapowe brzmienie. Komentujący kawałek zwracają uwagę na to, że z utworu na utwór ks. Adamowi idzie coraz lepiej.

- Coraz lepsze te kawałki jak chodzi o ogół nagrania, jakość, flow. Bo teksty cały czas na wysokim poziomie - stwierdził Olaf.

Inne opinie to: I to jest wartościowy content, a nie jak dzisiejszy pseudorap. Znaczenie, przesłanie, a nie prymitywizm. Szacunek, Przekaz taki, że aż chciałoby się do takiego księdza iść do spowiedzi....ale w jakim kościele szukać, jak wszystkie pozamykane, I to jest droga młodych, niektórych zbuntowanych do Boga. Myślę, że dzięki księdzu niejeden zbliży się do Boga.

A jak Wy oceniacie najnowszy utwór księdza?

Sonda
Ks. Adam Anuszkiewicz. Jak oceniasz utwór "Gniew"?

Kim jest Adam Anuszkiewicz - rapujący ksiądz z Białegostoku?

Adam Anuszkiewicz nauczył się rapować w Zakładzie Poprawczym w Białymstoku. Na co dzień pracuje tam jako kapelan, jest więc w bliskim kontakcie z młodzieżą z tzw. marginesu. Uważa, że rap to dobry sposób na ewangelizację.

Ks. Adam Anuszkiewicz słynie głównie z przeróbek popularnych kawałków z nurtu ulicznego rapu. Wcześniej nagrał numery o tytułach "ChWDP" (Chrystus Wam Daje Pokój, remix Hemp Gru), (nie)szaman (remix Palucha) czy Ziomek Jezusa (remix numeru "Mój Ziomek" Kaliego).