Wydarzenia

Tak wyglądał Kongres Świadków Jehowy w Białymstoku 2024. Trzy dni świętowania na Stadionie Miejskim [ZDJĘCIA]

2024-07-09 8:09

Kongres Świadków Jehowy 2024 odbył się na Stadionie Miejskim w Białymstoku w weekend 5-7 lipca. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem "Głośmy dobrą nowinę" i przyciągnęło tysiące uczestników.

Chrzest zamiast Superpucharu Polski

Świadkowie Jehowy w pierwszy weekend lipca 2024 r. wypełnili Stadion Miejski w Białymstoku. Zorganizowano tam trzydniowy kongres. Każdego dnia wzięło w nim udział ok. 2 800 uczestników.

Frekwencja co prawda nie dorównała meczom Jagiellonii Białystok, ale tłumy wiernych z Białegostoku, całego województwa podlaskiego oraz części województwa warmińsko-mazurskiego "ożywiły" główny obiekt sportowy w stolicy Podlasia.

W niedzielę, 7 lipca pierwotnie miał odbyć się tam mecz piłkarski o Superpuchar Polski. Taki termin spotkania pomiędzy mistrzem Polski - Jagiellonią - a zwycięzcą krajowego pucharu - Wisłą Kraków - ustalił PZPN. Data ta jednak została wyznaczona bez konsultacji i nie pasowała białostoczanom. Natomiast kongres na stadionie zaplanowany był już od kilku miesięcy.

Kongres Świadków Jehowy 2024 w Białymstoku

Organizacja wydarzenia wymagała sporych nakładów pracy. Program składał się z kilkudziesięciu części, które miały formę krótkich przemówień, wywiadów czy materiałów filmowych. Najważniejszym elementem był sobotni chrzest.

W specjalnie przygotowanym basenie, ochrzczono 23 osoby, które dołączyły do wspólnoty 116 tys. Świadków Jehowy w Polsce.

- Bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy dobrych wiadomości i właśnie takie płynęły do nas przez trzy dni Kongresu. Dodatkowo na Stadionie Miejskim w Białymstoku mogliśmy się cieszyć dobrym towarzystwem i wspólnie uczyć się z Pisma Świętego. Jesteśmy przekonani, że każdy kto skorzystał z tego programu czuje się pokrzepiony i z ufnością patrzy w przyszłość - powiedział Michał Bohuszewicz, rzecznik Świadków Jehowy.

Kongres w Białymstoku był jednym z 32 tego typu wydarzeń organizowanych w Polsce tego lata. Wstęp na wydarzenie był wolny, mogła z niego skorzystać każda zainteresowana osoba.

Poniżej obejrzycie także nasze zdjęcia z pierwszego dnia kongresu.

Święto Ultry 2024. Białystok