Podlaskie Śniadanie Mistrzów

i

Autor: Marcin Jakowiak/UM

Jedzenie

„Tajemniczy Ogród”, czyli Podlaskie Śniadanie Mistrzów w Białymstoku

2023-06-23 7:51

„Tajemniczy Ogród” to motyw przewodni nadchodzącej edycji Podlaskiego Śniadania Mistrzów. To cykliczna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. W tym roku odbędzie się ona w ramach Dni Białegostoku.

Zaplanowano 30 stoisk z jedzeniem, ale nie zabraknie też stref rekreacyjnych, sportowych i muzycznych. Za każdym razem podczas tego wydarzenia można spróbować dań najlepszych restauracji, słodkich wypieków, wspaniałej kawy oraz kupić produkty regionalne, z których słynie województwo podlaskie. Niepowtarzalny, sielski klimat tworzą: piękne otoczenie parku, delikatna muzyka w tle, strefa wypoczynku z leżakami oraz specjalny kącik zabaw i edukacji dla dzieci.

Ten temat jak zawsze można interpretować dowolnie. My widzimy dwie główne ścieżki. Pierwsza to inspiracja przydomowym ogrodem, ogródkiem, ziołami, roślinami, które możemy wykorzystać w kuchni. Druga interpretacja to nasi wystawcy, którzy białostoczan i turystów już po raz czternasty będą kusić niesamowitymi smakołykami, jakie przygotują - mówi organizatorka Joanna Kozłowska.

Impreza odbędzie się 24 czerwca w Ogrodach Pałacu Branickich i rozpocznie się o godz. 10:00, a zakończy o godz. 16:00.

Dzień Przyjaciół. Te polskie gwiazdy przyjaźnią się od lat