Sejny. Złodzieje próbowali ukraść koparkę, ale wpadli, bo utknęli w błocie

i

Autor: pixabay Sejny. Złodzieje próbowali ukraść koparkę, ale wpadli, bo utknęli w błocie

Sejny. Złodzieje próbowali ukraść koparkę, ale wpadli, bo utknęli w błocie

2021-03-11 13:51

Niecodzienna próba kradzieży w powiecie sejneńskim. Dwaj złodzieje w wieku 28 i 58 lat zostali zatrzymani po tym, jak próbowali ukraść koparkę wartą blisko 30 tysięcy złotych. Na ich nieszczęście maszyna ugrzęzła w błocie. Policjanci znaleźli ją porzuconą na polu w gminie Puńsk.

W poniedziałek (8 marca) sejneńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży koparki w powiecie sejneńskim. Pokrzywdzony oszacował straty na blisko 30 tysięcy złotych. Pracujący nad sprawą mundurowi już kilka godzin później odnaleźli skradziony pojazd. Był zaparkowany na polu, w gminie Puńsk.

W toku dalszych czynności kryminalni ustalili i dotarli do odpowiedzialnych za to przestępstwo. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu sejneńskiego w wieku 28 i 58 lat. Zatrzymano ich tego samego dnia, w którym doszło do kradzieży i trafili do policyjnego aresztu. Policjanci z Sejn ustalili, że niedoszli złodzieje usiłowali odjechać skradzioną koparką, ale dwa kilometry dalej ugrzęźli w błocie. Na polu porzucili pojazd i uciekli.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży. Zgodnie z Kodeksem karnym z

Raport z Anteny 11.03