Rusza program BiznesMAMA

i

Autor: pixabay.com Rusza program BiznesMAMA

DOTACJE

Rusza program BiznesMAMA. Można dostać 40 tys. złotych na własny biznes

2024-06-17 14:07

Bezrobotne mamy z naszego regionu mają szansę spełnić swoje marzenia o własnej firmie. Powiatowy Urząd Pracy we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Białymstoku uruchamiają program BiznesMAMA. Program ma pomóc w powrocie na rynek pracy po urodzeniu dziecka oraz założeniu własnej działalności.

Mama dziecka do lat 5 chcąca wrócić na rynek pracy – to z myślą o takich kobietach powstał nowy projekt Powiatu Białostockiego, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Stowarzyszenia 100-lecie Kobiet. O szczegółach Programu biznesMAMA mówiono na konferencji prasowej.

Rusza program BiznesMAMA

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Białymstoku Rusza program BiznesMAMA

Osoby, które zakwalifikują się do programu biznesMAMA mogą liczyć na solidne wsparcie w powrocie na rynek pracy. Na założenie własnej działalności gospodarczej można dostać nawet 40 tys. złotych. Oprócz tego PUP oferuje pośrednictwo pracy i poradnictwo zawodowe, szkolenie dotyczące prowadzenia własnej firmy oraz budowania wizerunku w mediach społecznościowych oraz spotkanie z przedstawicielkami z zakresu finansów i ubezpieczeń.

To nie koniec korzyści. Można otrzymać też bon opiekuńczy - umożliwiający zorganizowanie opieki nad dziećmi po założeniu własnej firmy w kwocie 3 tys. zł oraz warsztaty z zakresu zwiększania samoświadomości i pewności siebie, coaching indywidualny oraz spotkanie z mentorką ze świata biznesu będącą jednocześnie mamą.

– Nie jest łatwo wyjść ze strefy komfortu, z domu, gdzie jest się z dzieckiem, dlatego cieszę się, że powstał ten projekt - mówił starosta powiatu białostockiej Jan Perkowski.

Warunki do spełnienia

Na początek inicjatorzy programu wybiorą 16 kobiet. By zakwalifikować się do programu trzeba jednak spełnić kilka warunków. Trzeba być zarejestrowaną jako bezrobotna w PUP, być mamą dziecka do 5 r.ż. oraz mieć pomysł na własną działalność gospodarczą.

Rekrutacja do programu startuje 17 czerwca. Jego budżet to 500 tys. złotych. Wnioski można znaleźć na stronie Powiatowego Urzędu Pracy.

Na koniec maja w rejestrze PUP figurowało blisko 10,5 tys. osób bezrobotnych, w tym prawie 4,5 tys. kobiet. Po urodzeniu dziecka pracy nie podjęły 1333 panie.