Rusza akcja #sadziMY drzewa w Białymstoku. Gdzie i kiedy odbierzesz darmową sadzonkę?

i

Autor: pixabay.com Rusza akcja #sadziMY drzewa w Białymstoku. Gdzie i kiedy odbierzesz darmową sadzonkę?

Rusza akcja #sadziMY drzewa w Białymstoku. Gdzie i kiedy odbierzesz darmową sadzonkę?

2022-09-30 8:40

W czwartek 29 września rozpoczyna się ogólnopolska akcja #sadziMY drzewa, która potrwa do piątku 30 września. W te dni w nadleśnictwach będzie można odebrać darmową sadzonkę. Ile drzew jest do rozdania? Gdzie można je odebrać w Białymstoku?

Darmowe sadzonki drzew. Rusza czwarta edycja akcji Lasów Państwowych #sadziMY

Przed nami czwarta edycja ogólnopolskiej akcji #sadziMY. Lasy Państwowe mają do rozdania milion sadzonek, które będzie można odebrać w każdym nadleśnictwie w Polsce. Leśnicy będą je rozdawać w czwartek i piątek (29 i 30 września 2022) w godzinach 9:00-15:00.

– Corocznie sadzimy w lasach 500 mln drzew. Dzięki naszej pracy rośnie powierzchnia lasów i ich zasobność. Ale wszyscy Polacy mogą nam pomóc w tym, by drzew w kraju było jak najwięcej. Zachęcam, by wziąć drzewko od leśników i posadzić je na własnej działce, przy domu czy tam, gdzie pracujemy – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Gdzie w Białymstoku można odebrać darmowe drzewko?

Organizator akcji #sadziMY przypomina, że sadzonkę można odebrać nieodpłatnie. W punkcie warto stawić się z własnym opakowaniem, tak aby zabezpieczyć drzewo przed wysuszeniem. Wcześniej należy zapoznać się, gdzie znajduje się siedziba nadleśnictwa w okolicy. Sprawdzisz to TUTAJ.

W Białymstoku darmowe drzewka będą rozdawane pod siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przy ul. Lipowej 51.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl