Strongman

i

Autor: Paweł Jakubowski

Puchar Europy Strongman w Białymstoku. Siłacze pokażą swoje możliwości

2023-06-11 10:04

Do Białegostoku przyjadą najsilniejsi ludzie starego kontynentu. W niedzielę (11.06) Puchar Europy Strongman. Zawodnicy zmierzą się w sześciu widowiskowych konkurencjach.

Zawody strongman zagoszczą w Białymstoku już po raz siódmy. Na Rynku Kościuszki do rywalizacji staną siłacze z ośmiu państw oraz gościnnie zawodnik z Egiptu. Białystok będzie reprezentował  Marek Czajkowski, który już nie raz triumfował z zawodach strongmanów przed własną publicznością.

Nie ukrywam, że zawsze trybuny pomagają, a jestem w swoim mieście, także liczę, że dobra forma będzie i doping białostoczan poniesie mnie do zwycięstwa- mówi Czajakowski

Zawodnicy będą przerzucać ogromne ciężary, nie zabraknie 100- kilogramowych hantli czy podnoszenia samochodów. W tym roku nowością mają być "schody"

– Ciężary od 250 kg do 270 kg. każdy zawodnik musi wrzucić na pięć stopni schodów. To konkurencja popularna na mistrzostwach świata - mówi Piotr Kwiatkowski prezes federacji Harlem Strongman Polska.

Mistrzostwa Polski Strongman Open

Zawodnicy będą również rzucać worki na wysokość ponad 4 metrów. Zaplanowano zegar, czyli przenoszenie w kole motocykla ważącego 350 kg.

Jak co roku nie zabraknie akcji charytatywnej. Tym razem zbiórka dla 6-letniego Łukasza podopiecznego fundacji Mali Wojownicy. Chłopczyk potrzebuje sprzętu, żeby móc chodzić.

Puchar Europy Strongman w niedzielę 11 czerwca na Rynku Kościuszki. Start godz. 15:00.