Zambrów. Pościg za pijanym kierowcą. Mężczyzna spowodował CZTERY KOLIZJE

i

Autor: KPP Zambrów Zambrów. Pościg za pijanym kierowcą. Mężczyzna spowodował CZTERY KOLIZJE

Zambrów. Pościg za pijanym kierowcą. Mężczyzna spowodował CZTERY KOLIZJE

2021-11-22 15:04

Policjanci po pościgu zatrzymali 27-letniego kierowcę audi. Mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu - w organizmie miał ponad 2,5 promila. Mało tego - spowodował aż cztery kolizje. Wkrótce odpowie za to przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (20 listopada). Policjanci postanowili skontrolować kierowcę osobowego audi, który podczas jazdy wykonywał niebezpieczne manewry. Ten jednak zlekceważył polecenia funkcjonariuszy i zaczął uciekać. — Uciekając ignorował przepisy ruchu drogowego i nie reagował na kolejne polecenia do zatrzymania. Mężczyzna podczas ucieczki spowodował dwie kolizje. Najpierw zderzył się ze skręcającym samochodem, a nastepnie uderzył w tył pojazdu, który jechał przed nim. To właśnie w tym momencie policjanci uniemożliwili dalszą ucieczkę kierowcy audi — informuje sierżant Marta Jabłońska, oficer prasowa zambrowskiej policji.

Okazało się, że 27-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

— Jak wynikało ze zgłoszeń innych użytkowników dróg zatrzymany 27-latek chwilę przed tym jak zaczął uciekać policjantom spowodował dwie inne kolizje na ulicach Zambrowa. Policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy, a on sam będzie odpowiadał przed sądem za czyny, których się dopuścił — dodaje oficer prasowa.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za niezatrzymanie się do kontroli kara do 5 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sedno Sprawy - Anna Michalska