Pogoda na Wielkanoc 2024 na Podlasiu. Czy będzie jeszcze zimno? Dotarliśmy do prognozy na święta wielkanocne w Białymstoku

i

Autor: pexels.com pexels.com - zdjęcie ilustracyjne

Prognoza Pogody

Pogoda na Wielkanoc 2024 na Podlasiu. Czy będzie jeszcze zimno? Dotarliśmy do prognozy na święta wielkanocne w Białymstoku

2024-03-30 14:47

Czasu do Wielkanocy 2024 pozostało coraz mniej. To ostatni czas przed świętami na sprawdzenie pogody na ostatni weekend miesiąca. Zwłaszcza że ostatnio w Polsce mocniej wyszło słońce i temperatury podskoczyły, dlatego zadajemy sobie pytanie: czy na święta wielkanocne będzie ciepło? Jaka będzie Wielkanoc 2024 w Białymstoku i na Podlasiu? Poznaliśmy prognozę pogody na święta wielkanocne w województwie podlaskim.

“W marcu jak w garncu” - pogoda za naszymi oknami idealnie wpisuje się w to popularne od lat w Polsce powiedzenie. Obecnie pogoda jest naprawdę pozytywna i nie widać oznak powrotu do kraju zimy. Ale jak będą wyglądały święta wielkanocne? Jaka pogoda na Wielkanoc 2024 na Podlasiu?

ZOBACZ TAKŻE: W polskich sklepach już Wielkanoc. Na regałach świąteczne zajączki i jajka. "Chyba przesada trochę"

Sonda
Czy świeta Wielkanocne planujecie spędzić w Polsce?

Wielkanoc 2024 - kiedy?

Przypomnijmy jednak o najważniejszym, kiedy wypada Wielkanoc 2024? Święta wielkanocne są ruchome i co roku obchodzimy je w innym momencie. Choć zazwyczaj na wiosnę. Wielkanoc rozpoczyna się 28 marca Wielkim Czwartkiem i trwa przez kolejne dni. Całe święta wielkanocne w 2024 r. wypadają w:

  • 28 marca – Wielki Czwartek,
  • 29 marca – Wielki Piątek,
  • 30 marca – Wielka Sobota,
  • 31 marca – Niedziela Wielkanocna,
  • 1 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny (Śmigus Dyngus).

Pogoda na Wielkanoc 2024 na Podlasiu. Czy będzie jeszcze zimno?

IMGW już na początku lutego opublikował już pierwsze prognozy dotyczące Wielkanocy 2024. Przewidywania meteorologów dotyczą całej Polski, zatem również Białegostoku i województwa podlaskiego. Czy na święta wielkanocne w 2024 r. nadal będzie ciepło? Czy raczej wróci zima pod koniec marca 2024 roku? Czy możemy spodziewać się dużych opadów deszczu?

Według IMGW temperatura pod koniec marca nie przekroczy normy z poprzednich lat. Należy zatem spodziewać się temperatury w okolicach od 0 do maksymalnie 3 stopni Celsjusza. A co z opadami? Tutaj również norma nie zostanie przekroczona, a pewne jest, że na święta wielkanocne 2024 nie przewiduje się opadów śniegu.

Zaskakująca prognoza pogody na Wielkanoc 2024 dla Podlasia!

Pogoda wielokrotnie robi figla meteorologom i tak właśnie stało się w przypadku prognozy długoterminowej IMGW na Wielkanoc 2024! Okazuje się bowiem, że w świąteczny weekend na Podlasiu będzie cieplej niż w niejedną Majówkę. Według prognozy zarówno w Wielką Sobotę, Wielką Niedzielę, jak i w Wielki Poniedziałek w dzień temperatura w Białymstoku osiągnie powyżej 20 stopni Celsjusza. Ponadto zamiast deszczu będzie piękne słońce. A jak w nocy? Wskazówki na termometrach pokażą w te dni od 8 do 11 stopni Celsjusza.

Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.