Autor: Jagiellonia Białystok

Ekstraklasa

Piękny wieczór przy Słonecznej. Jagiellonia Białystok pokonała Legię Warszawa

2023-10-02 0:13

Jagiellonia na własnym obiekcie jest nie do zatrzymania. W hicie 10. kolejki Ekstraklasy białostoczanie pokonali Legię Warszawa 2:0. Bramki dobyli Hiszpanie, a mecz oglądało 18 tys. kibiców.

Jagiellonia szybko objęła prowadzenie, bo już w 13 minucie meczu. Po ładnej akcji Jesus Imaz dograł do Jose Naranjo, który technicznym strzałem trafił do siatki rywali.

Jaga szukała kolejnego gola,  w  27 min. blisko był Afimico Pululu, ale piłka trafił w słupek.

W 29 min było już 2:0. Dominik Marczuk ograł obrońcę Legii i podał do Imaza, który strzałem głową pokonał golkipera Legii

Druga połowa

Sędziujący to spotkanie Szymon Marciniak odgwizdał w 52 minucie rzut karny, po faulu na Pululu. Jednak po analizie VAR zmienił decyzję.

Następnie Legia ruszyła do ataku i ale podopieczni Adriana Siemieńca bardzo dobrze spisywali się w obronie i nie pozwoli gościom na oddanie celnego strzału.

W 87. minucie Marco Burch otrzymał drugą żółtą kartkę i Legia kończyła mecz w osłabieniu.

Twierdza Białystok

Jagiellonia odniosła w tym sezonie na swoim stadionie 5 zwycięstwo w lidze, plus jedno w Pucharze Polski. Dla Legii, to była pierwsza porażka i pierwszy mecz, w którym nie strzeliła gola.

Jaga po zwycięstwie jest w tabeli na 4 lokacie i do Legii traci tylko 1 punkt, a do liderującego Śląska Wrocław 3 oczka.