Jagiellonia Białystok

Autor: Jagiellonia Białystok

O Jeeezuuu... Jesus Imaz utrzymuje Jagiellonię w walce o mistrzostwo

2024-05-19 0:59

Spotkanie Jagiellonii z Piastem Gliwice mogło przyprawić o palpitacje serca. Duma Podlasia w 90 min. meczu doprowadziła do remisu i wróciła na pozycje lidera Ekstraklasy. Zbawcą Żółto-Czerwonych był Jesus Imaz.

Jagiellonia do meczu z Piastem przystępowała jako wicelider tabeli, bo Śląsk Wrocław, który grał wcześniejszej, wygrał i wskoczył na fotel lidera.

Duma Podlasia nie zagrała w pierwszej połowie imponującego futbolu, do którego przyzwyczaiła kibiców. Piast też nie zaskoczył Jagi i było do przerwy 0:0

Druga połowa

Gra była wyrównana, ale to Piast wyszedł na prowadzenie w 78 min. spotkania. Piękną bramkę zdobył Michael Ameyaw, który pokonał golkipera Jagi  strzałem z dystansu.

Jesus i Marczuk

Kiedy wydawało się, że Jaga przegra w Gliwicach, wtedy błysnął  duet Dominik Marczuk - Jesus Imaz. W 90 min. spotkania Marczuk wrzucił idealną piłkę do Hiszpana, który bez przyjęcia uderzył na bramkę gospodarzy i doprowadził do remisu.

Jagiellonia lider

Bramka Imaza sprawiła, że Jagiellonia wróciła na fotel lidera. Jaga ma 60 pkt, tyle samo co Śląsk, ale lepszy bilans bramkowy.

Wszystko rozstrzygnie się w sobotę 25 maja. Jaga zagra z Wartą Poznań, a Śląsk jedzie na mecz z Rakowem Częstochowa.

Zwycięstwo przy Słonecznej da Jadze upragniony tytuł. Bez względu na wynik wrocławian.