kultura

Nowy mural pojawił się w Białymstoku. To zapowiedź miejskiej imprezy

2024-05-30 17:29

Nowy białostocki mural pojawił się przy ulicy Skłodowskiej-Curie. Nawiązuje do popularnego światowego serialu i jest zapowiedzią wydarzenia, które już niedługo odbędzie się w miejskiej przestrzeni. Szczegóły na temat imprezy znajdziecie w artykule poniżej.

Mural utworzono na ścianie bloku przy ul. Skłodowskiej-Curie 15. Widnieje tuż nad popularnym bistro Hort-Café.

Widzieliście nowy mural w #Białystok? Lubicie serial Bridgertonowie? Cytując "klasyka" - jestem w drodze do Warszawy, będę miał dla was dobre informacje. Będzie się działo - napisał na Facebooku wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki.

Nowy mural w Białymstoku. To zapowiedź miejskiej imprezy

Mural jest reklamą najnowszego sezonu popularnej produkcji Netflixa. Pierwsza część 3. sezonu Bridgertonów jest już dostępna na platformie, druga pojawi się 13 czerwca. Amerykański serial dramatyczny, osadzony w Anglii epoki regencji, to ekranizacja serii powieści Julii Quinn.

Malowidło to jednocześnie zapowiedź wydarzenia związanego z chętnie oglądanym show. "Piknik według Bridgertonów" odbędzie się w Białymstoku 1 oraz 2 czerwca. Wydarzenie będzie inspirowane kostiumowym serialem.

Harde SK_polscy Bridgertonowie

Piknik według Bridgertonów w Białymstoku

"Czas wyjść ze swych pałaców i pokazać się towarzystwu na otwartym i bezpłatnym Pikniku według Bridgertonów" - tak zapraszają na wydarzenie organizatorzy.

Impreza odbędzie się 1 i 2 czerwca w godz. 11-19 w Parku Branickich.

Na miejscu przewidziano takie atrakcje, jak:

  • koce oraz wypełnione po brzegi kosze piknikowe,
  • kwartet smyczkowy, który zagra hity muzyki pop,
  • gra w pall malla,
  • orzeźwiające lemoniady
  • bańki mydlane z okazji Dnia Dziecka!

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

QUIZ: Te seriale kręcono na Podlasiu. Sprawdź czy wiesz gdzie

Pytanie 1 z 8
Bohater tego serialu kryminalnego powraca na Podlasie. W jednej ze scen płynie łódką po Zalewie Czapielówka w Czarnej Białostockiej. Pojawiają się tam także kadry z Kruszynian i Białegostoku. Mowa o serialu: