Nielegalnie dowozili mieszkańców na głosowanie. Komuś się to nie spodobało, więc wylądował na masce. Zobacz nagranie!

i

Autor: PAP/Jakub Kaczmarczyk Mężczyzna został przewieziony na masce samochodu. Zobacz nagranie z incydentu podczas wyborów w Trzciannem

wybory 2024

Nielegalnie dowozili mieszkańców na głosowanie. Komuś się to nie spodobało, więc wylądował na masce. Zobacz nagranie!

2024-04-23 9:43

Do niecodziennej sytuacji w trakcie wyborów doszło w jednej z miejscowości w Podlaskiem. W Trzciannem wójt wraz ze swoim zastępcą mieli nielegalnie dowozić swoimi samochodami mieszkańców do lokali wyborczych. Inny mieszkaniec miejscowości próbował zatrzymać jedno z aut. Zamiast zahamować, kierowca przyspieszył i przewiózł mężczyznę na masce. Mamy ekskluzywne nagranie z tego zdarzenia.

"Dostaliśmy zgłoszenie, że dwie osoby podwożą innych na głosowanie. Z informacji wynikało, że jedną z tych osób była osoba kandydująca na urząd, a jeden z tych samochodów potrącił człowieka, który po wypadku został przewieziony do szpitala" - przekazał w niedzielę rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Do wypadku miało dojść, gdy jeden z mieszkańców zauważył, że głosujący są dowożeni do lokalu wyborczego. Mężczyzna próbował zatrzymać samochód. Kierowca zamiast się zatrzymać, przyspieszył i przez ok. 50 metrów wiózł poszkodowanego na masce auta.

Mamy ekskluzywne nagranie z tego zajścia. Możecie je obejrzeć powyżej.

Incydent wyborczy w Trzciannem. Jazda na masce samochodu

Nielegalne głosowanie i przejażdżka na masce. Afera podczas wyborów. Zobacz nagranie

Jak dowiedzieliśmy się od policji, nielegalną praktykę mieli stosować wójt i jego zastępca. Do lokali wyborczych mieszkańców dowozili swoimi samochodami. Kierowcy, który potrącił mężczyznę zatrzymano prawo jazdy.

Policja bada obecnie sprawę. Sprawdzane jest zarówno możliwość niedozwolonej agitacji wyborczej oraz wyjaśniane są okoliczności zdarzenia drogowego.

ZOBACZ PONIŻEJ: Wybory 2024. Tak głosowano w Podlaskiem