Najdłuższa droga ekspresowa w Polsce jest na Podlasiu! Sprawdź, czy jechałeś tą trasą

i

Autor: GDDKiA Najdłuższa droga ekspresowa w Polsce jest na Podlasiu! Sprawdź, czy jechałeś tą trasą

Inwestycje

Najdłuższa droga ekspresowa w Polsce jest na Podlasiu! Sprawdź, czy jechałeś tą trasą

2024-07-11 9:04

Najdłuższa droga ekspresowa w Polsce będzie miała ponad 700 kilometrów! Wszystko dzięki nowej decyzji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która wydłużyła bardzo popularną trasę. Jak się okazuje, chodzi o drogę, która jest położona m.in. w województwie podlaskim! Sprawdź koniecznie, czy może nie jechałeś tą trasą?

Dzięki najnowszym informacjom od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wiemy dokładnie, która droga już niedługo będzie kluczowa dla ruchu samochodowego w Polsce. Po tym jak zostanie rozbudowana, połączy ona zachód kraju z północnym wschodem. 

Najdłuższa droga ekspresowa w Polsce będzie na Podlasiu

Konkretnie chodzi o drogę ekspresową S8, która przebiega również przez województwo podlaskie. Obecnie jest to najważniejsza droga w regionie, bo jest znakomitym połączeniem Białegostoku z Warszawą. Po komunikacie GDDKiA mieszkańcy Podlasia będą mogli z łatwością przemieścić się do Czech. Dzięki temu właśnie S8 będzie najdłuższą drogą ekspresową w Polsce.

Nowy odcinek S8. Znamy plany GDDKiA

Dziś łączna długość oddanych do użytku odcinków drogi ekspresowej nr 8 to ponad 530 km. We wrześniu 2023 r. do rządowego programu drogowego wpisano też około 90 km drogi S8 między Białymstokiem i węzłem Raczki, gdzie krzyżuje się z drogą S61. Kolejnym realizowanym odcinkiem drogi ekspresowej S8 będzie trasa Ząbkowice Śląskie - Bardo na Dolnym Śląsku. Przewidziane jest połączenie tego odcinka z planowaną obwodnicą Złotego Stoku. Zakończenie całej inwestycji na trasie S8 z Wrocławia do Kłodzka przewidziane jest na lata 2028-2033. 

W Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. zapisano również realizację dalszego przebiegu S8, od Kłodzka do Boboszowa i granicy z Czechami. Po realizacji wszystkich odcinków na południe od Wrocławia i na północ od Białegostoku S8 wydłużyłaby się do blisko 786 km.

Odgadniesz, czy te miasta leżą w województwie podlaskim? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Luboń to miasto znajdujące się w województwie podlaskim?
Protest mieszkańców Duńkowiczek
Listen on Spreaker.