Wypadki

Na tych skrzyżowaniach dochodzi do największej liczby wypadków w Białymstoku. Zobacz czarne punkty stolicy Podlasia

2024-06-22 18:39

Gdzie w Białymstoku najczęściej dochodzi do wypadków drogowych? Które skrzyżowania w Białymstoku można uznać za czarne punkty na mapie miasta z uwagi na liczbę kolizji? Postanowiliśmy to sprawdzić i pokazać, gdzie w stolicy Podlasia trzeba szczególnie uważać na drogach. Listę skrzyżowań, na których najczęściej dochodzi do wypadków na drogach w Białymstoku znajdziecie w galerii zdjęć.

Wypadkowy Białystok

Gdzie najczęściej dochodziło do wypadków w Białymstoku? Takie pytanie zadaliśmy sobie przed tworzeniem tego tekstu. Stolica Podlasia pod kątem zdarzeń drogowych nie różni się diametralnie od innych miejscowości z podobną liczbą mieszkańców. Kolizje drogowe, potrącenia pieszych oraz rowerzystów, przekroczenie dozwolonej prędkości, wymuszenie pierwszeństwa przejazdu - o tym wszystkim informuje podlaska policja przy okazji zdarzeń na drodze. Zimą dochodzą jeszcze stłuczenia przy okazji niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. 

Są jednak w Białymstoku takie miejsca, gdzie wypadków na drogach jest najwięcej i właściwie nie ma miesiąca bez

ZOBACZ TAKŻE: Dni Miasta Białegostoku 2024. Zobacz kto zagra na Rynku Kościuszki

Gdzie w Białymstoku najczęściej dochodzi do wypadków na drogach? Lista skrzyżowań

Przekopaliśmy się przez setki zdarzeń drogowych, do jakich doszło w Białymstoku w 2024 roku. Na ich podstawie stworzyliśmy zestawienie tych skrzyżowań, gdzie w stolicy Podlasia najczęściej dochodziło do wypadków. Listę znajdziecie w galerii poniżej.

QUIZ: Czy to dzielnica Białegostoku? Jak dobrze znasz osiedla stolicy województwa podlaskiego?

Pytanie 1 z 16
Która z tych dzielnic leży w Białymstoku?