Ślicznotka

i

Autor: Ślicznotka/ K.Bałtyk

Na Podlasiu ruszyły zdjęcia do filmu "Ślicznotka"

2022-05-04 0:22

Ekipa rozpoczęła realizację filmu w majówkę. Akcja “Ślicznotki” dzieje się Michałowie, gdzie charyzmatyczna pani burmistrz starając się o reelekcję organizuje konkurs na miss miejscowości.

Produkcja "Ślicznotka", to komedia, której akcja rozpoczyna się w przed dzień pandemii podczas wyborów miss Michałowa. Konkurs komplikuje bezkompromisowa i pewna siebie kandydatka, która przeciwstawia się lokalnej władzy.

Za reżyserię filmu odpowiada Dominik Matwiejczyk.

- To zabawna historia, ale z przesłaniem, opowieść o przełamywaniu własnych słabości i barier. Film o miłości, akceptacji i marzeniach. O tym, że nie powinniśmy iść na kompromisy, ale robić swoje i w ten sposób próbować zmieniać rzeczywistość - mówi reżyser Dominik Matwiejczyk

Pierwsze sceny realizowane są w Michałowie. Tu przyjechała m.in. Joanna Kurowska, Beata i Łukasz Rybarscy,  Piotr Zelt i Robert Korólczyk. Za plan filmowy posłużył Ratusz, amfiteatr, szkoła, lokalny sklep.

- Michałowo zostanie pokazane jako gmina nowoczesna, ekologiczna i postępowa. Pani burmistrz jedzie samochodem elektrycznym, a na dachach domów znajdują się panele fotowoltaiczne- podkreśla producent filmu Krzysztof Bałtyk. 

W połowie maja i na początku czerwca  filmowcy przeniosą się do Białegostoku. Tu będą realizowane sceny m.in. w okolicach Stadionu Miejskiego. 

W tytułową rolę ślicznotki wcieli się aktorka białostockiego Teatru Dramatycznego Beata Chyczewska

Premiera filmu przewidziana jest na Święta Bożego Narodzenia

Ślicznotka film

i

Autor: Ślicznotka/ Michałowo
Young Leosia o swoich pierwszych Fryderykach i współpracy z Matą