Kłusownicy wpadli na gorącym uczynku. Upolowali sarnę tuż pod kamerą [ZDJĘCIA]

2020-02-14 10:06

Strażnicy leśni i policja zatrzymali kłusowników, którzy 5 lutego zastawiali wnyki na zwierzynę i powadzili nielegalny połów ryb. Ich działania uchwyciła zamontowana w lesie kamera.

Na zdjęciach można zobaczyć, jak jeden z kłusowników zdejmuje schwytaną sarnę. Cała trójka wpadła, dając się uchwycić oku kamery zamontowanej na terenie nadleśnictwa. Strażnicy leśni i mundurowi z Łomży ruszyli na ich poszukiwania.

Straż Leśna z Nadleśnictwa Łomża, a także mundurowi Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łomży przeszukali 3 posesje. W końcu dotarli do sprawców kłusownictwa leśnego i wodnego wodnego. Podczas porannego przeszukania jednej z posesji zastali 2 mężczyzn, którzy, niczego nie przeczuwając, przeglądali i czyścili sieci z nocnego połowu.

Sprawę prowadzi policja, a zebrany materiał dowodowy w sprawie kłusownictwa leśnego tj. o przestępstwo z art. 53 pkt 4a i 5 Ustawy Prawo Łowieckie, pozwala przedstawić zarzuty. Trzem mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.