Mało znane podatki, które mogą narobić problemów. Sprawdź, zanim zapuka do ciebie komornik!

i

Autor: unsplash.com Mało znane podatki, które mogą narobić problemów. Sprawdź, zanim zapuka do ciebie komornik!

Mało znane podatki, które mogą narobić problemów. Sprawdź, zanim zapuka do ciebie komornik!

2022-08-24 15:17

Polska to kraj, w którym z liczby i wysokości podatków raczej chwalić się nie będziemy. Co ciekawe większość obywateli o konieczności uiszczenia pewnych należności w ogóle nie jest świadoma. A są one równie ważne, jak rozliczenie podatkowe za każdy rok. O jakie zobowiązania chodzi? O czym trzeba pamiętać, aby nie zapukał do nas komornik?

Obecnie w pułapkę finansowych zaległości łatwiej wpaść niż jeszcze kilka lat temu. Po pierwsze dlatego, że od niedawna fiskus sam wypełnia za nas nasze roczne zeznania PIT, a w związku z tym łatwiej zapomnieć o pozostałych zobowiązaniach. Druga kwestia to ciągle zmieniająca się kontrola tego, co kupujemy i sprzedajemy. Według najnowszych wytycznych bowiem kontrole skarbowe mocniej śledzą handel w internecie.

Inna sprawa, że podatki, które należy odprowadzić w ostatnim czasie w Polsce również ciągle są aktualizowane. A o wielu z nich po prostu mało kto słyszał. Realna jest zatem sytuacja, kiedy typowy Kowalski regularnie składał deklaracje podatkowe za dany rok, ale pewnych należności nie opłacił, bo nawet nie wiedział, że prawo go do tego zobowiązuje! A wtedy jest to już jedynie jeden krok od pisma komorniczego lub w najgorszym przypadku nawet wizyty takiego funkcjonariusza państwowego.

Warto zatem wiedzieć o wszystkich podatkach, aby w terminie dopełnić swojego obowiązku. Brak naszej wiedzy o aktualnym prawie nie jest bowiem dla Urzędu Skarbowego żadnym argumentem. W galerii poniżej znajdziesz wszystkie nietypowe podatki, które mogą narobić problemów. Sprawdź, czy przypadkiem nie musisz złożyć w urzędzie deklaracji podatkowej!

Przekroczony stan alarmowy w Gniechowicach. Rzeka wystąpiła z brzegów

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl