Kontrola abonamentu RTV 2023. Poczta Polska nie zamierza zdradzać liczby kontrolerów

i

Autor: pexels.com pexels.com - zdjęcie ilustracyjne

Kontrola abonamentu RTV 2023. Poczta Polska nie zamierza zdradzać liczby kontrolerów

2023-03-09 12:37

Pracownicy Poczty Polskiej od kilku miesięcy ruszyli w teren i kontrolują czy zarejestrowaliśmy odbiornik radiowy i telewizyjny. Najważniejszą kwestię dotyczącą kontroli abonamentu RTV 2023 jest liczba pracowników poczty, którzy udali się w teren. Poczta Polska jednak ukrywa tę informację.

Kontrole abonamentu RTV 2023

Poczta Polska już w 2022 r. wysłała do osób fizycznych i firm swoich kontrolerów. Ich głównym zadaniem jest sprawdzenie, czy w domu lub samochodzie posiadamy odbiornik radiowy i telewizyjny. Dodatkowo skontrolują oni, czy te sprzęty są zarejestrowane i czy uiszczamy za nie opłaty. Pracownicy Poczty Polskiej są wysyłani również w 2023 r.

ZOBACZ TAKŻE: Abonament RTV trzeba płacić nawet po wyrzuceniu telewizora. Istotny jest jeden czynnik!

Abonament RTV 2023. Nieznana liczba kontrolerów

Polacy od początku bardzo interesują się tematem, a podstawowa kwestia to liczba kontrolerów. Jedyne co wiemy na pewno to, że kontrolami nie zajmują się listonosze. Poczta Polska zatem do tego wysyła specjalnych pracowników. Jak czytamy na portalu wirtualnemedia.pl firma nie zamierza informować o tym, kto zajmuje się kontrolą oraz ilu takich ludzi zostało do tego oddelegowanych.

Abonament RTV 2023 – ile wynosi?

Od 1 stycznia 2023 r. obowiązuje odwyżka abonamentu RTV. W nowym roku za odbiornik radiowy musimy zapłacić 8,50 zł miesięcznie, a za telewizor 27,30 zł. Kara za brak opłat na abonament RTV wynosi trzydziestokrotność opłaty miesięcznej.

Telewizor na ścianie. Jak go zawiesić?