Abonament RTV nie dla wszystkich obowiązkowy? Te osoby nie muszą go płacić!

i

Autor: pexels.com Abonament RTV nie dla wszystkich obowiązkowy? Te osoby nie muszą go płacić!

Abonament RTV nie dla wszystkich obowiązkowy? Te osoby nie muszą go płacić!

2023-01-10 10:30

Rząd w Polsce nakłada na obywateli posiadających odbiorniki radiowe i telewizyjne konieczność rejestracji i płacenia abonamentu RTV. Tak nie jest jednak w każdym kraju Unii Europejskiej. Istnieją miejsca, gdzie media publiczne nie są działają w taki sposób jak w Polsce. O które kraje chodzi?

Abonament RTV. Te osoby nie płacą

W Polsce abonament RTV jest opłatą obowiązkową. Jeśli obywatel posiada w domu odbiornik radiowy koszt opłaty wynosi 7,50 zł. W przypadku telewizora i telewizora oraz radia opłata wynosi 24,50 zł. Tak wygląda to w Polsce, ale nie w każdym kraju w Unii Europejskiej media publiczne utrzymują się w ten sposób. W jaki zatem? Bardzo często finansowane są z budżetu, przez operatorów telekomunikacyjnych lub nadawców prywatnych albo w ogóle nie istnieją. O jakie miejsca chodzi? Które osoby nie muszą płacić abonamentu RTV? Sprawdź w galerii poniżej.

ZOBACZ TAKŻE: Tu na pewno zapukają kontrolerzy w sprawie Abonamentu RTV. Jest komunikat Poczty Polskiej

Abonament RTV w Polsce droższy

Temat abonamentu RTV w Polsce jest od wielu tygodni na ustach wszystkich obywateli. Pierwszym powodem są podwyżki opłat, które od 1 stycznia 2023 r. wyniosą 8,70 zł (radio) i 27,30 zł miesięcznie (telewizor albo radio i tv). Druga kwestia to olbrzymie kontrowersje wywołane kontrolami pracowników Poczty Polskiej. O największych przeczytasz TUTAJ.

Kara za brak rejestracji odbiornika i opłaty abonamenty RTV

Kara za brak rejestracji odbiornika i niepłacenie abonamentu RTV to 30-krotność jego miesięcznej wysokości. Przyłapana na tym osoba lub firma musi też uregulować zaległe składki.

Rodzice puszczają dzieci na ulicę, bo… proboszcz wprowadził abonament za parking

Źródło: wirtualnemedia.pl