Kolejne dziecko zaatakowane przez psa w województwie podlaskim. Zwierzęta nie posiadały obowiązkowych  szczepień

i

Autor: pixabay.com

Wydarzenia

Kolejne dziecko zaatakowane przez psa w Podlaskiem. Zwierzęta nie posiadały obowiązkowych szczepień

2024-05-23 12:03

W ostatnim tygodniu doszło do dwóch ataków psów na dzieci w tym samym powiecie woj. podlaskiego. Dziewczynki wymagały pomocy lekarskiej. Podlascy policjanci przypominają, że psy, które na co dzień bywają spokojne, nagle mogą stać się agresywne i niebezpieczne.

Wygoda. Akita Inu zaatakował 6-letnią dziewczynkę

W środę (22.05) w miejscowości Wygoda w gminie Łomża pies rasy Akita Inu zaatakował 6-letnią dziewczynkę. Małżeństwo z córeczką odwiedziło znajomych. Dzieci bawiły się w wydzielonym i ogrodzonym ogrodzie, natomiast pies biegał po podwórku. W pewnym momencie dziewczynka wyszła przez bramkę na teren gdzie był pies, a ten ją zaatakował.

Srebrowo. Kolejny atak psów w Podlaskiem

Podobny przypadek pogryzienia miał również miejsce w sobotę w miejscowości Srebrowo. Trzy psy  wybiegły tam z jednej z posesji i zaatakowały 6-letnią dziewczynkę bawiącą się na placu zabaw.

Podlaskie. Dwa ataki psów na dzieci. Zwierzęta nie były szczepione

Jak informuje podlaska policja, wszystkie atakujące psy nie posiadały obowiązkowych szczepień przeciwko wściekliźnie. Powiadomiony przez mundurowych Powiatowy Lekarz Weterynarii podjął decyzje o obowiązkowej stałej obserwacji zwierząt. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń i ustalają zakres odpowiedzialności karnej.

ZOBACZ PONIŻEJ: Co słychać w zoo Akcent w Białymstoku?

Makabra: ktoś zostawił psa w worku na brzegu stawu