Kobieta z Suwałk chciała sprzedać bluzkę, ale kliknęła w zły link. Ile pieniędzy straciła?

i

Autor: pixabay.com Kobieta z Suwałk chciała sprzedać bluzkę, ale kliknęła w zły link. Ile pieniędzy straciła?

Kobieta z Suwałk chciała sprzedać bluzkę, ale kliknęła w zły link. Ile pieniędzy straciła?

2022-08-19 15:12

47-letnia kobieta z Suwałk chciała sprzedać w internecie bluzkę. Kliknęła jednak w link przesłany przez oszusta i straciła w ten sposób 22 tys. złotych.

Do policji z Suwałk zgłosiła się kobieta, która chciała zgłosić oszustwo. 47-latka relacjonowała, że zamieściła na portalu aukcyjnym ogłoszenie o sprzedaży bluzki. Już po chwili, za pośrednictwem komunikatora, skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem.

Następnie poinformowała sprzedającą, że wybrała opcję „kup teraz” i przesłała link, ułatwiający przelanie pieniędzy. Gdy mieszkanka powiatu suwalskiego kliknęła w ten link, została przekierowana na stronę, gdzie należało wybrać swój bank i zalogować się.

- Po chwili 47-latka otrzymała sms z informacją o dodaniu kolejnego urządzenia do serwisu bankowego. Zatwierdziła to otrzymanym hasłem. Tym samym oszuści uzyskali dostęp do konta mieszkanki powiatu suwalskiego – czytamy w komunikacie prasowym KMP Suwałki.

Oszuści w ten sposób, po wypłaceniu kilku transz, przelali na swoje konto 22 tys. złotych. Kobieta zorientowała się o oszustwie, kiedy tego samego dnia weszła na swoje konto bankowe.

Eska Summer City Olsztyn! Rytmy latino porwały nas do tańca