Kiedy otworzą żłobki i przedszkola? W Białymstoku trwają przygotowania

i

Autor: pixabay Kiedy otworzą żłobki i przedszkola? W Białymstoku trwają przygotowania

Kiedy otworzą żłobki i przedszkola? W Białymstoku trwają przygotowania [WIDEO]

2020-05-08 10:36

Miasto Białystok planuje otworzyć miejskie żłobki i przedszkola. Placówki przygotowują się do ponownego przyjmowania dzieci i świadczenia swoich usług opiekuńczych i edukacyjnych.

Kiedy otworzą żłobki i przedszkola? Termin w Białymstoku

Miejskie przedszkola i żłobki oraz placówki niepubliczne, które z Miastem Białystok mają podpisane umowy (przedszkola „za złotówkę”), są zamknięte do 24 maja. Instytucje przygotowują się do wznowienia swojej pracy zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Żłobki i przedszkola otwarte od 6 maja. W Białymstoku ruszy co piąta placówka

– Tylko do 112 placówek samorządowych tygodniowo potrzebujemy ponad 2 tysiące 200  litrów płynów do dezynfekcji, koszt to ponad 35 tysięcy złotych – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Oprócz tego niezbędne są też inne środki ochrony osobistej – maseczki, fartuchy, rękawiczki. Szacowany koszt ochrony tygodniowej to 140 tysięcy złotych. Wydatek jednorazowy to przyłbice i termometry, które są potrzebne w każdym oddziale. To duże przedsięwzięcie logistyczne i chcemy się do ponownego otwarcia dobrze przygotować.

Z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego Miasto Białystok otrzymało ok. 10,6 tys. litrów płynu, co wystarczy na trzy tygodnie. Płyn powinien trafić do placówek publicznych (60 przedszkoli i 44 oddziały przedszkolne, 8 żłobków) i niepublicznych (75 przedszkoli i 41 żłobków).

COŚ DOBREGO #020
Posłuchaj, jaką rolę pełni w organizmie krzem, oraz w jakich produktach go szukać. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Otwarcie żłobków i przedszkoli w Polsce. Białostockie placówki przygotowane?

Obecnie dyrektorzy miejskich placówek sprawdzają, ilu rodziców chce wysłać swoje dzieci do przedszkoli i żłobków, określają także, jakie mają możliwości kadrowe i lokalowe, aby temu zapotrzebowaniu sprostać. Do 24 maja rodzice mogą korzystać z zasiłku opiekuńczego.

Kiedy otworzą salony fryzjerskie i kosmetyczne? Znamy szczegóły i przybliżoną datę

Przypominamy, że żłobki i przedszkola publiczne i niepubliczne zgodnie z rządowymi wytycznymi mogą być otwarte od 6 maja. Decyzję w sprawie ich otwarcia podejmują organy założycielskie. W Białymstoku spośród placówek niepublicznych otwarto 15 przedszkoli i 13 żłobków.