Jakie będzie lato 2024? Planujcie wakacje! Znamy prognozę długoterminową na lato

i

Autor: pexels.com;IMGW Jakie będzie lato 2024? Planujcie wakacje! Znamy prognozę długoterminową na lato

Pogoda

Jakie będzie lato 2024? Planujcie swoje wakacje! Poznaliśmy prognozę długoterminową na lato

2024-06-29 10:41

Jakie będzie lato w 2024 roku? Jaka pogada w czerwcu, lipcu i sierpniu 2024? Pierwsze rezerwacje wyjazdów na tegoroczne wakacje już ruszyły, a część z nas już ma zaklepany urlopy w kalendarzach. Jaka będzie pogoda w czerwcu, lipcu 2024 roku w Polsce? Znamy prognozę długoterminową na lato.

Pierwsze plany urlopowe ruszają właśnie teraz. Niektórzy w Polsce właśnie teraz myślą nad terminem swojego wakacyjnego wyjazdu. Jakie będzie lato w 2024 roki? Prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej są bardzo optymistyczne!

Jakie będzie lato 2024?

Lato w 2024 roku będzie wyjątkowo gorące. Co ciekawe, ciepło będzie nie tylko w czerwcu, gdzie w ostatnich latach temperatury obfitowały w upalne. Według prognoz IMGW również lipiec będzie upalny. A jaka prognoza będzie w kwietniu i w maju? Wszystko wskazuje na to, że w obydwu miesiącach średnia temperatur będzie w normie z ostatnich lat. W kwietniu jedynie jeżeli chodzi o opady w 2024 roku średnia ilość opadów będzie większa.

Sonda
Czy lato w 2024 roku będzie gorące?

Prognoza IMGW na czerwiec

Prognozy IMGW dla czerwca 2024 roku dla całej Polski sugerują, że zarówno średnia miesięczna temperatura powietrza, jak i miesięczna suma opadów atmosferycznych, najprawdopodobniej będą się kształtować na poziomie wyższym niż norma wieloletnia, ustalona na podstawie danych z lat 1991-2020. W przypadku temperatury trzeba się spodziewać o wiele cieplejszych dni. Przykładowo dla Białegostoku czy Warszawy średnia wynosi odpowiednio 17 i 18,3 stopni Celsjusza. Według prognozy długoterminowej dla lata w 2024 roku będzie więcej cieplejszych dni niż rok temu. Szczególnie ciepło będzie w ostatnich dwóch tygodniach czerwca: temperatura w niektórych dniach osiągnie nawet 31 stopni Celsjusza.

Prognoza długoterminowa IMGW na lipiec

Przewidywania pogodowe dla lipca 2024 roku dla całego kraju sugerują, że średnia miesięczna temperatura powietrza powinna być wyższa niż norma wieloletnia, obliczana na podstawie danych z lat 1991-2020. Co istotne według prognozy długoterminowej IMGW jedynie w północnej Polsce temperatury mają być podobne jak przed laty, w reszcie kraju średnia będzie wyższa.

Problematyczne nazwy mieszkańców tych krajów świata. Sprawdź, czy nie popełnisz błędu! [QUIZ]

Pytanie 1 z 20
Na początek coś prostego. Jak nazwiemy mieszkańca Indii?
Wieczorny Express Kik Bobiński