USWM 34

i

Autor: Unia Sportów Walki - M / PMMA Wschód

SPORT

Gala USWM 34 Białystok. Nokauty, poddania i duszenia. Zwycięstwa fighterów z Białegostoku

2024-05-22 7:11

Zacięte walki, ale też szybkie pojedynki zobaczyli kibice na gali USWM 34. W walce wieczoru triumfował Karol Żołowski, który pokonał w pierwszej rundzie Kacpra Mikłasza.

Federacja USWM zawitała do Białegostoku, po kilku latach przerwy. Na gali, która odbyła sie hali sportowej VI LO, kibice zobaczyli 9 pojedynków.

Walka wieczoru

W kategorii ponad 93 kg. Karol Żołowski (Uniq Fight Club) pokonał w pierwszej rundzie Kacpra Mikłasza (MMA Ełk). To, że obaj zawodnicy dysponują potężnym uderzeniem, było widać od pierwszych sekund walki. Żołowski jednak powalił rywali i następnie posłał serię ciosów za pleców, po których sędzia przerwał pojedynek

Powrót Biegańskiego

Na podlaską gale po kilkuletniej przerwie wrócił Adam "Viking" Biegański (WCA Fight Team), który jednogłośną decyzją sędziów pokonał Litewskiego fightera Rimantasa Zvaliauskasa. Białostoczanin stoczył ciężką walkę z rywalem, który do tej pory był niepokonany. Obaj zaprezentowali dobre MMA, zarówno w stójce jak i w parterze. W końcówce trzeciej rundy "Viking" obalił rywala i próbował skończyć pojedynek, ale Litwin dobrze się bronił przed do końcowego gongu.

Kamil Czyżewski

Zawodnik Vale Tudo Białystok wygrał przez TKO, pokonując Krispina Karbownika (Anaconda Łódź). Czyżewski długo dusił rywala i kiedy wydawało się, że Karbownik dotrwa do przerwy, wtedy sędzia przerwał pojedynek.

Grapling

W walce o pas USWM POLAND GRAPPLING w kategorii do 77 kg. zmierzyli się  Jakub Bońkowski i Damian Zorczykowski. Zawodnik Fight Club Łomża był aktywniejszy i kontrolował pojedynek, ale sędziowie niejednogłośnie zdecydowali o zwycięstwie Bońkowskiego. 

Inne walki

Kat. 75 kg. Kornelijus Bruno (LT) VS Daniel Ołów - (zwycięstwo Ołowia)

Kat. 64 kg. Marcin Tiumalis  VS Adrian Lewiński -  (wygrana Tupalisa)

Kat. 61 kg. JAKUB CICHOWICZ VS Mateusz Romanowski  (wygrana Romanowskiego)

Kat. 93 kg.  Maciej Zabielski  VS Jakub sosiński - (wygrana Zabielskiego)

Kat. 70 kg. Mateusz Palko - Grzegorz Rogalski - (wygrana Palko)

Juwenalia 2024 Białystok