“Dziady” Adama Mickiewicza nie mają przed tobą tajemnic? Sprawdź to w Quizie powtórzeniowym do matury z języka polskiego

i

Autor: pexels.com pexels.com - zdjęcie ilustracyjne

Matura 2024

“Dziady” Adama Mickiewicza nie mają przed tobą tajemnic? Sprawdź to w Quizie powtórzeniowym do matury z języka polskiego

2024-05-06 10:11

Matura z języka polskiego 2024 coraz bliżej. 7 maja wszyscy maturzyści w Polsce usiądą do egzaminu dojrzałości. Aby jednak dobrze wypaść na teście i dostać się do wymarzonej uczelni warto powtórzenie do matury z języka polskiego rozpocząć już wcześniej. My polecamy zrobić to jeszcze w lutym, co na pewno zwiększy szansę na bardzo dobrą ocenę końcową. Z myślą o maturzystach przygotowaliśmy quiz powtórzeniowy do matury z języka polskiego w pigułce. Dziś pytamy o “Dziady” Adama Mickiewicza.

W 2024 r. matura z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się we wtorek 7 maja o godz. 9:00. Tegoroczni maturzyści na zmierzenie się z pytaniami do tekstu oraz napisanie pracy pisemnej otrzymają cztery godziny. Już po godz. 13:00 pierwsi z nich będą mogli ocenić, jak poszedł im egzamin dojrzałości. Aby z sal egzaminacyjnych wyjść pewnym siebie i z pozytywnym nastawieniem warto już dziś rozpocząć powtórzenie do matury z języka polskiego. My polecamy zacząć już w styczniu, dzięki czemu na spokojnie będzie można zmierzyć się z problematyką wszystkich lektur obowiązujących na maturze z języka polskiego. Dlatego przygotowaliśmy quiz powtórzeniowy z kolejnej książki, która może pojawić się na maturze 2024. “Dziady” Adama Mickiewicza to bardzo nielubiana lektura wśród maturzystów, ile z niej pamiętasz? Najważniejsze szczegóły z książki oraz kluczowe problemy w niej poruszane sprawdzisz w quizie poniżej.

W poniższym quizie przygotowaliśmy 25 pytań dotyczących najważniejszych wątków oraz problematyki “Dziadów” Adama Mickiewicza. Do każdego pytania dołączone będą trzy przykładowe odpowiedzi, z czego tylko jedna jest prawdziwa. Dobrze zatem zastanówcie się przed zaznaczeniem, bo niektóre mogą być podchwytliwe. 

Drodzy maturzyści i fani “Dziadów” Adama Mickiewicza: powodzenia!

“Dziady” Adama Mickiewicza nie mają przed tobą tajemnic? Quiz

Pytanie 1 z 25
Całość "Dziadów" Adama Mickiewicza poprzedza utwór:
Matura 2023 z języka polskiego - technikum w Katowicach