Doskonale znasz “Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza? Sprawdź to w Quizie nasze powtórzenie do matury z polskiego w pigułce

i

Autor: Monika Czekańska;Wikimedia Commons Doskonale znasz “Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza? Sprawdź to w Quizie nasze powtórzenie do matury z polskiego w pigułce

Matura 2024

Doskonale znasz “Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza? Sprawdź w Quizie nasze powtórzenie do matury z polskiego

2024-05-06 10:12

Na początku maja 2024 maturzyści przystąpią do matury z języka polskiego. Powtórzenie do egzaminu warto jednak rozpocząć już na początku roku szkolnego, a takim ostatnim dzwonkiem jest luty. Dlatego postanowiliśmy stworzyć kurs powtórzeniowy do matury z języka polskiego w pigułce. Dzięki niemu sprawdzisz znajomość lektur obowiązkowych na egzaminie. Dziś “Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza - ile wiesz o tej legendarnej i arcydzielnej książce? Sprawdź to w naszym quizie.

Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym odbędzie się we wtorek, 7 maja 2024 roku o godz. 9.00. W ciągu czterech godzin maturzyści nie tylko będą musieli popisać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, ale również wiedzą z obowiązujących lektur. Bez tej ostatniej trudno będzie zaliczyć maturę z języka polskiego na zadowalającym poziomie. Dlatego z myślą o tegorocznych maturzystach przygotowaliśmy serię quizów powtórzeniowych z najważniejszych polskich książek, które w ostatnich latach pojawiały się na teście. Na początku stworzyliśmy powtórzenie w pigułce z “Lalki” Bolesława Prusa. Teraz na drugi ogień postanowiliśmy pochylić się nad “Panem Tadeuszem” Adama Mickiewicza. Ile pamiętaj z tej książki? Jakie są najważniejsze wątki arcydzieła epoki romantyzmu w Polsce?

Poniżej mamy dla was 25 pytań dotyczących najważniejszych wątków “Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza”. Podobnie jak w przypadku poprzedniego quizu o “Lalce” Bolesława Prusa zasada naszego powtórzenia do matury z języka polskiego jest prosta: my zadajemy pytanie o dany wątek, wy musicie podać kluczowy szczegół. Przypominamy, że w każdym przypadku z trzech zaproponowanych odpowiedzi, poprawna jest tylko jedna. 

Gotowi na zderzenie się z “Panem Tadeuszem” Adama Mickiewicza? Quiz macie poniżej. Powodzenia!

Ile wiesz o treści “Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza? Quiz

Pytanie 1 z 25
Tadeusz przyjeżdża do Soplicowa z:
Matura 2023 - rady i patenty dla maturzystów #EwelinaPyta