Dodatek węglowy 2022. W Białymstoku ruszyły wypłaty pieniędzy. Sprawdź swoje konto!

i

Autor: pixabay.com Dodatek węglowy 2022. W Białymstoku ruszyły wypłaty pieniędzy. Sprawdź swoje konto!

Dodatek węglowy 2022. W Białymstoku ruszyły wypłaty pieniędzy. Sprawdź swoje konto!

2022-10-12 15:58

Urzędy Wojewódzkie w całej Polsce przekazały już samorządom środki na wypłatę jednorazowego dodatku węglowego w wysokości 3 tys. zł. Pierwsze przelewy pojawiły się na kontach mieszkańców Białegostoku. Kiedy zostaną zrealizowane kolejne? Dowiesz się z poniższego materiału.

Dodatek węglowy 2022

Dodatek węglowy w wysokości 3 tysięcy złotych przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Dla kogo dodatek węglowy 2022?

Kto może ubiegać się o dofinansowanie? Warunkiem otrzymania dodatku węglowego jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, ale też poprawne złożenie wniosku do 30 listopada 2022 roku. Jednorazowy dodatek węglowy otrzymają właściciele gospodarstw domowych, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone. Kiedy mieszkańcy Białegostoku mogą spodziewać się wypłaty pieniędzy na konto?

ZOBACZ: Dodatek węglowy. Otwarto specjalny punkt w Białymstoku. Jak można złożyć wniosek?

Dodatek węglowy. Kiedy wypłata 3 tys. złotych w Białymstoku?

21 września do wszystkich urzędów wojewódzkich w Polsce wpłynęły środki z budżetu państwa na wypłaty dodatku węglowego, które zostały niezwłocznie przekazane do samorządów. Samorządy po otrzymaniu dofinansowania musiały uruchomić procedury, mające na celu jak najszybszą dystrybucję pieniędzy. Ustawa mówi, że wypłaty mają dotrzeć do odbiorców ciepła w terminie dwóch miesięcy od złożenia wniosku. O tym, że w województwie podlaskim nastąpią opóźnienia pisaliśmy TUTAJ.

Pierwsze przelewy już trafiły na konta wnioskujących. W Białymstoku wypłatę dodatków węglowych do tej pory (28 września 2022) otrzymało 2085 osób.

- Według aktualnych informacji przekazanych MOSP w Białymstoku dodatek węglowy został wypłacony 2085 wnioskodawcom, na kwotę 6 255 000 zł. Informacja potwierdzająca przyznanie dodatku została wysłana do 2904 wnioskodawców. Do dziś [28 września 2022 – red.] złożonych zostało 3811 wniosków o przyznanie dodatku węglowego – powiedziała nam Agnieszka Błachowska z Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Gdzie złożyć wniosek o dodatek węglowy?

W Białymstoku wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać na wiele sposobów. Oto one:

  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej – platforma ePUAP,
  • osobiście w Dziale Świadczeń Rodzinnych MOPR przy ulicy Klepackiej 18,
  • za pośrednictwem operatora pocztowego,
  • poprzez wrzucenie do skrzynki podawczej umieszczonej w głównym wejściu budynku Działu Świadczeń Rodzinnych przy ul. Klepackiej 18.
Pieniądze to nie wszystko - Piotr Maciążek