Białostockie Centrum Onkologii uruchamia poradnię dermatologiczną

i

Autor: BCO Białostockie Centrum Onkologii uruchamia poradnię dermatologiczną

Białostockie Centrum Onkologii ma poradnię dermatologiczną. Ruszy już niebawem

2021-06-15 11:26

Pacjenci z niepokojącymi zmianami na skórze czy znamionami mogą się zgłaszać do nowej poradni dermatologicznej w Białostockim Centrum Onkologii. Od połowy czerwca świadczenia zakontraktował NFZ. Dotychczas w BCO nie było takiej specjalistycznej poradni.

Dyrektor BCO Magdalena Borkowska poinformowała we wtorek na konferencji prasowej, że szpital chce, aby ta poradnia była miejscem tzw. preselekcji dla pacjentów, którzy mają niepokojące ich zmiany na skórze.

- Do tej pory taka poradnia nie funkcjonowała, dlatego też nasi chirurdzy w ramach swojego kontraktu, w ramach swoich świadczeń takich pacjentów przyjmowali (...) Dla nas jest to bardzo ważne miejsce, ponieważ pacjent musi mieć świadomość, że każda zmiana może być zmianą łagodna, bądź też może stanowić pewne zagrożenie i o tym będą już nasi lekarze decydować - powiedziała Borkowska.

Białostockie Centrum Onkologii uruchamia poradnię dermatologiczną

Dr Marta Koper, specjalista dermatologii i wenerologii w BCO powiedziała, że poradnia da szanse na większą współpracę pomiędzy chirurgią onkologiczną i dermatochirurgią onkologiczną, a dotąd w Podlaskiem nie było centrum, które koordynowałoby te dziedziny. Pomoc znajdą tam i pacjenci, którzy już są pod opieką po leczeniu nowotworów skóry i ci, którzy są zaniepokojeni zmianami na swojej skórze i chcą je zdiagnozować, będą diagnozowani i leczeni.

Nowatorska operacja laparoskopowa - usuwanie zmian onkologicznych

Koper powiedziała, że chodzi o wychwytywanie niepokojących zmian np. czerniaka i innych nowotworów skóry na jak najwcześniejszym etapie, a to ważne, bo daje szanse na wyleczenie.

Białostockie Centrum Onkologii - poradnia dermatologiczna [GODZINY OTWARCIA, ZAPISY, REJESTRACJA]

Poradnia będzie czynna raz w tygodniu. Wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub lekarza innej specjalizacji.

W czwartek 17 czerwca rozpoczyna się Tydzień Świadomości Czerniaka. Z tej okazji BCO organizuje bezpłatne badania dermatoskopowe dla osób dorosłych, które chciałby zbadać swoje znamiona i akcję edukacyjną. Trzeba się zgłosić do call center lub do rejestracji BCO.

(PAP)